Присяжнюк пояснив, як Україні самотужки забезпечити себе газом

Присяжнюк пояснив, як Україні самотужки забезпечити себе газом

07 квітня 2023

Газове питання в Україні

 

За офіційними даними, до початку вторгнення Росії загальний обсяг споживання газу в Україні становив 32-33 мільярдів кубометрів. При тому що на сході країни активно розроблялися газові родовища, їх не вистачало, щоб забезпечити потребу в паливі у повній мірі. Протягом війни споживання газу значно скоротилося — в першу чергу, це пов’язано зі знищенням багатьох підприємств на Донбасі, що активно споживали газ. Через це загальна потреба у паливі скоротилася на третину — до 22-24 мільярдів кубометрів.

 

Станом на сьогодні річний видобуток газу в Україні складає близько 20 млрд кубометрів — різниця між потребою та фактичним обсягом стала значно меншою, дозволяючи більш якісно забезпечувати паливом підприємства та громадян. Якщо розробити декілька додаткових родовищ, чим наразі і займаються газовики країни, стане можливим повністю задовольнити потребу українців в газі.

 

Газові партнери — важливі, але не обов’язкові

 

— Україна має дуже хороші перспективи в цьому питанні. Особливо після того як закінчиться війна. Газовий дефіцит зараз значно зменшився. Якщо правильно підійти до вирішення цього завдання, ми зможемо забезпечити себе власним видобутком. Якщо ж потрібно буде залучати партнерів, це можуть бути ЄС, США та країни Ближнього Сходу, — розповів Павло Присяжнюк.

 

Тож українці можуть не боятися відключень газу та скорочення поставок. Все вказує на те, що протягом найближчих років країна встане на шлях активного відновлення. Це стосується усіх сфер, починаючи від енергетики і закінчуючи підвищенням ВВП.

 

Павло Присяжнюк — відомий український інвестиційний банкір. Він займає посади в декількох українських та європейських компаніях. Будучи незалежним членом наглядових рад, Павло отримав колосальний досвід у консалтингу та оцінці економічної ситуації країни. Сьогодні він робить прогнози стосовно подальшого розвитку України та її взаємодії з іноземними партнерами.


ПопередняВесь список


Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Кращі компанії

Особи

Блоги