23 березня 2023

DB Schenker запроваджує «розумні» вантажні етикетки

DB Schenker запроваджує «розумні» вантажні етикетки
1426

У компанії DB Schenker повідомили про початок використання «розумних» етикеток або наклейок на ящики, що дозволяють контролювати пересування відправлень за допомогою GPS. Ці наклейки дуже тонкі, відзначають фахівці. Їхня товщина вимірюється міліметрами.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

«Розумні» пристрої такого типу можна використовувати для відстеження окремих коробок, а також палет чи будь-яких інших одиниць пакування. Однак у компанії DB Schenker  наголошують, що справжню ефективність від нововведення можна буде побачити лише тоді, коли такі етикетки будуть масово запроваджені не лише у межах перевезень одного оператора, але й у цілій логістичній галузі.

«Розумні» наклейки розроблені у компанії Sensos, яка є складовою частиною Sony Semiconductors. Трекери настільки мініатюрні, що від звичайних етикеток їх важко відрізнити. Утім, окрім пристрою для зв’язку з системою GPS, кожна з них має ще й батарейку для живлення.

Окрім того, що працівники компанії, вантажовідправники та вантажоотримувачі мають можливість відстежувати пересування товару у режимі реального часу, вони також отримають повідомлення у разі пошкодження упакування.

Як пояснив Девід Поллендер, власник бізнесу з розробки IoT продукту в DB Schenker, новітні технології, здатні вмістити трекер у наклейку міліметрової товщини та зробити його достатньо дешевим для повсякчасного масового використання, надають працівникам логістичної галузі небачені раніше можливості.

Останнім часом подібні інновації почав застосовувати також Kuehne+Nagel. Але зусилля піонерів почнуть давати реальні результати, коли «розумні» наклейки стануть звичним явищем навіть для невеликих гравців на ринку.

Справа у тому, що ці етикетки одноразові. Тож знизити їх вартість, наприклад, до 50 центів за штуку, можна буде лише тоді, коли виробник друкуватиме їх мільйонними тиражами. Але цього, скоріш за все, доведеться чекати ще кілька років.Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також