30 березня 2023

У Бельгії кожен шостий супермаркет опинився під загрозою закриття

У Бельгії кожен шостий супермаркет опинився під загрозою закриття
1366

Нове дослідження ринку роздрібної торгівлі, проведене на замовлення галузевого журналу Gondola, показало що кожен шостий супермаркет у Бельгії стикається зі структурними проблемами, які, зрештою, можуть призвести до закриття.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Йдеться про 16,2% нині працюючих у країні торгових точок даного формату. Це 576 магазинів, уточнюють експерти.

Серед основних проблем бельгійської роздрібної торгівлі фахівці називають енергетичну кризу, що розпочалася після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а також високу інфляцію та надто жорстку конкуренцію між супермаркетами в країні. Усе це важким тягарем лягає на торгівельні мережі, уточнюють експерти. Багато учасників ринку нині стикаються з фінансовими проблемами, на подолання яких у бізнесу немає власних ресурсів.

«Багато хто вичерпав свої резерви і не має засобів впоратися з можливим новим шоком», – сказав Ерік Ван Ден Бруле з компанії GraydonCreditsafe. За його словами, усі побоюються того, що у майбутньому періодично виникатимуть нові несподівані труднощі.

Саме дослідження проводили саме у той момент, коли мережа Delhaize вирішила продати свої 128 магазинів. Тоді ж дана сфера економіки потерпала від численних страйків персоналу та блокувань логістичних центрів. Щоправда, з продажем, схоже, проблем не виникне. Адже уже приблизно 200 підприємців висловили зацікавлення у придбанні торгових об’єктів.

«Можливі два сценарії: або у нас буде багато банкрутств у найближчий період, або буде більше поглинань і великі гравці проковтнуть усіх дрібних», вважає Ван Ден Броле.

Але у Бельгії існує ще й проблема надто високої вартості продуктів харчування. За даними аналітиків, приблизно кожен третій мешканець країни приблизно раз на шість тижнів виїжджає на територію сусідніх держав, щоб здійснити закупки товарів гуртом. Це позбавляє місцеві мережі доходу у 543 млн євро, стверджують автори дослідження.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також