14 березня 2025

83% операторів автопарків готові покладатися на ШІ для підвищення безпеки

83% операторів автопарків готові покладатися на ШІ для підвищення безпеки
488

Нове опитування Teletrac Navman показало, що 83% операторів автопарків вважають штучний інтелект (ШІ) «майбутнім безпеки». Тим часом, 32% респондентів стверджують, що ШІ буде ефективно використовуватися для моніторингу поведінки водіїв у режимі реального часу. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Результати дослідження покладено в основу звіту Teletrac Navman про безпеку водіння станом на 2025 рік. Тут, зокрема, вказано, що у 16% автопарків вважають штучний інтелект допомагає зменшити кількість випадків, коли водій вимушений відволікатися під час руху на такі сторонні речі, як мобільний зв’язок. 17% очікують, що ШІ будуть використовувати для прогнозування аварійних ситуацій та запобігання ДТП. 14% називають штучний інтелект як метод постійного моніторингу технічного стану автомобіля, 13% очікують від нього поліпшення процесу навчання та інструктажів.

Також керівники автопідприємств сприймають штучний інтелект як помічника для планування як роботи цілого АТП, так і маршрутів окремих машин.

За даними опитування, 26% респондентів вже тестують технології ШІ на своїх підприємствах, а 18% поки що «вивчають варіанти». Однак сприйняття новітньої технології не позбавлене проблем. 23% респондентів сказали, що вони стурбовані конфіденційністю даних, а 14% бояться опору з боку водіїв або персоналу.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua



Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також