Євросоюз автоматично визнаватиме українські електронні підписи з 2027 року

Україна та ЄС оновили спільний робочий план у сфері електронної ідентифікації і довірчих послуг. План визначає пріоритетні дії, виконання яких дає змогу визнати окремі електронні довірчі послуги України у 2026 році та досягти режиму внутрішнього ринку для цих послуг із 2027 року. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Міністерство цифрової трансформації.
За умови успішного виконання плану:
- у 2026 році ЄС визнає окремі українські електронні підписи, печатки та інші довірчі послуги, що дозволить їх законне використання в Європі;
- з 2027 року всі українські засоби електронної ідентифікації та електронні довірчі послуги будуть автоматично визнаватися в ЄС на рівних умовах з європейськими.
Це дасть змогу українцям безперешкодно підписувати документи, користуватися електронними послугами в ЄС та взаємодіяти з європейськими установами, використовуючи українські електронні підписи.
Процес містить кілька етапів, серед них:
оцінка українського законодавства;
- тестування транскордонної сумісності послуг;
- внесення змін до українських законів.
Україна вже розпочала підготовку до змін у законодавстві та інфраструктурі для відповідності новим європейським стандартам.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua
Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua
Раздел: Товари та ринки > Все новости
Коментарі
Ваш коментар буде першим.Додати коментар