17 жовтня 2023

Румунські фермери піднімають нову хвилю заборони українського експорту

Румунські фермери піднімають нову хвилю заборони українського експорту
1171

Румунські фермери почали висловлювати незадоволення статусом української продукції, яка імпортується до їхньої країни, а тому надіслали офіційного колективного листа голові Комісії ЄС Урсулі фон дер Ляєн з вимогою відновити заборону на імпорт зернових і олійних культур з 23 жовтня, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Утім, Єврокомісія саме у той момент, коли листа відправили, випустила пакет коштів у розмірі 24 мільйони євро для підтримки модернізації інфраструктури між Україною та Румунією. За словами експертів, це можна вважали лише звичайним збігом обставин, а не реакцією ЄС на звернення фермерів.

За словами фахівців, Румунія намагається зберегти свій ринок відкритим для транзиту українського збіжжя та іншої продукції. Але сільськогосподарський сектор країни наполягає на жорсткому ліцензуванні імпорту, призначеного для самої Румунії.

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку та міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу пообіцяли допомогти Україні в експорті продукції через румунську інфраструктуру. Наразі обидві країни разом працюють над оптимізацією свого спільного плану експортного контролю та уникнення руйнування сільськогосподарського сектора Румунії. Питання ліцензій можна було б вважати вирішеним, якби не т голоси, які вимагають від ЄК повної його заборони.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також