27 вересня 2022

Реставрація зубів – які варіанти?



Не соромитися посміхатися часом заважають сколи, щербинки, неідеальна форма та колір зубів. Допомогти виправити дефекти та повернути красу зубному ряду, а в деяких випадках придбати її вперше допомагає послуга реставрації зубів від Стоматологія Позняки.

Якщо не вдаватися до подробиць і точності стоматологічного терміну, то будь-яке відновлення зубів називають «реставрацією». Це відтворення структури та анатомічної форми зубної одиниці будь-яким методом. Для цього підходять композитні матеріали, вкладки, вініри, коронки – все, що повертає зубу природній вигляд.

Коли необхідно відновлювати зуб?

Показання до реставрації неможливо не помітити, ними служать:

- скол, тріщина. Вони можуть бути спричинені травмою, твердою їжею, перепадами температур, погіршенням якості зубних тканин;

- великі каріозні порожнини або численні, які неможливо замінити і зробити однією великою пломбою, оскільки вона ненадійно триматиметься і зрештою випаде;

- руйнування коронкової частини, що виступає над яснами;

- треми та діастеми – значні проміжки між зубами, щербинки;

- сточування зубної емалі, її стирання;

- відсутність зуба.

Реставрація зубів заново створює всю їхню відсутню морфологію та функцію.

Чому зуби руйнуються?

Виною можуть бути безліч причин: погана гігієна ротової порожнини, зниження імунітету, зовнішня травма, спадковість, неповноцінне харчування (через що виникає брак таких важливих вітамінів і мікроелементів як кальцій, фосфор та ін.), і навіть хімічний склад слини.

Чим небезпечне руйнування зубів

Пошкоджений зуб, а саме місце, звідки йде процес його руйнування (тріщина, карієс тощо) – сприятливе середовище для розмноження хвороботворних бактерій, які будуть своїми відходами життєдіяльності, кислотою ще більше інфікувати, роз'їдати тканини, збільшуючи площу пошкоджень. Найнеприємніше, що може статися – втрата зуба. У стоматолога буде більше роботи, а в пацієнта – затратніше лікування.

Також невідновлена руйнація сприяє демінералізації, вимиванню важливих речовин із структури, що послаблює емаль, робить її чутливою, крихкою.

Зауважте, ми навіть не згадували про естетичну частину цієї проблеми. Адже саме вона підштовхує пацієнтів таки звернутися за стоматологічною допомогою. При цьому людина навіть не здогадується, що відбувається зовсім поруч з її зруйнованим зубом і чим загрожує невчасне лікування.

Методи відновлення зубів

Що ж пропонує сучасна стоматологія? Художню реставрацію прямим чи непрямим методом.

Пряма реставрація

Відновлення зуба виконується прямо в кабінеті стоматолога композитним світлозатверджуваним матеріалом.

Непряма реставрація

До роботи залучається додатковий спеціаліст – зубний технік, оскільки необхідне виготовлення індивідуального виробу: накладки, вкладки, коронки.

Композитна реставрація

Шар за шаром лікар нарощує необхідну форму зуба. Композит полімеризується, твердне, під дією світла УФ-лампи. Така естетична реставрація гарна тим, що вона швидка, недорога, у порівнянні з іншими технологіями. Однак застосовується при невеликих руйнуваннях та недовговічна.

Вініри

Тонкі керамічні платівки здатні приховати різні недоліки: відколи, потемніння емалі, плями на ній, невеликий розмір зубів, міжзубні щілини. Під них обточується передня поверхня, і вініри кріпляться на стоматологічний цемент. Ультратонкі накладки здатні зробити посмішку білою, голлівудською. Вони неймовірно перетворюють людину і за акуратної експлуатації служать до 20 років.

Коронки

Відновлення зубів коронками показано, коли зубна одиниця зруйнована більш як 50%. Спеціальний ковпачок, створений за зліпком, покриває обточений зуб з усіх боків і служить захистом від подальшого руйнування. За ще більшої втрати коронкової частини стоматолог може запропонувати поставити штифтову вкладку, а потім на неї коронку.

Імплант

Протезування на імплантах доречно при втраті зуба або відразу після його видалення. Титановий штучний корінь вставляється в щелепну кістку, зверху фіксується коронка. У такий спосіб можна відновити будь-яку кількість зубів.

Який метод реставрації вибрати?

На це питання однозначно може відповісти лікар після огляду та діагностики. Спільно з пацієнтом, якщо є варіанти, вирішується вибір реставрації.

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*



Всі компанії "ЗМІ, Агенції, реклама, поліграфія"