Чому так дорого, або як працює офіційний імпорт техніки
Останніми роками величезної популярності набули спеціальні сайти-агрегатори, які збирають на кожен товар цінові пропозиції від різних магазинів, та дозволяють покупцям в режимі реально часу їх порівнювати, щоб обрати найвигіднішу пропозицію. І нерідко в людей виникають питання, чому на однаковий товар в деяких магазинах ціна може відрізнятися на 10-20 відсотків, а то й більше? І чим взагалі відрізняється товар на сайті офіційного постачальника, наприклад: https://soundmag.ua/ru/ від аналогічного товару на маркетплейсах чи публічних дошках оголошень. В цьому матеріалі ми привідкриємо завісу над процесом імпорту техніки з-за кордону, та пояснимо всі нюанси формування вартості, а також чому вона не у всіх однакова.
Крок перший: домовитися із виробником
Велика іноземна компанія-виробник техніки (майже все сказане справедливе для будь-якої техніки, не лише аудіо) може відкрити в Україні власне представництво, та продавати свої товари самостійно. Але треба врахувати, що таке відкриття обходиться недешево, оскільки потрібно сформувати команду, налагодити зв'язки, оформити документацію і т.д. Якщо ринок великий, то звісно така інвестиція швидко окупиться. Якщо ні, тоді компанія може зосередитися на інших ринках, але залишатися відкритою до пропозицій по співпраці. Майже будь-яка існуюча компанія в Україні може зв'язатися із виробником та запропонувати їм партнерство. Звичайно, компанія-виробник може обирати серед декількох пропозицій, якщо такі є, або відмовитись від співпраці, якщо пропозиція надійшла від невідомого магазину.
Крок другий: логістика та митні збори
Подальша схема наступна: після підписання контракту, компанія в Україні отримує права на розповсюдження товару, робить замовлення на велику партію (існують обмеження на мінімальний розмір партії, яку можна замовити), оплачує її, і починає чекати. Коли замовлена партія прибуває на кордон України, необхідно сплатити митні збори, сума яких залежить від вартості товару. Плюс оплатити логістичні витрати на доставку із країни-виробника. Після цього товар можна продавати.
Крок третій: податки та зарплати
Для того, щоб отримати прибуток, компанія встановлює на отриманий товар певну націнку. Ця націнка окрім митних зборів повинна покрити ще цілий ряд витрат. По-перше, це податок на додану вартість, який в Україні складає 20% від загальної суми. Крім того, компанія повинна заплатити за оренду складу, за логістику до кінцевого покупця, заплатити зарплату своїм працівникам, заплатити податки на зарплату працівникам, заплатити ще цілий ряд інших зборів. Всі ці витрати закладаються в націнку до закупівельної вартості товару від виробника.
Офіційний товар проти сірого
Якщо ви відкрили свій власний інтернет-магазин, і хочете торгувати якимось типом товару, то у вас є три способи, як його отримати для реалізації. Перший спосіб - звернутися напряму до виробника. Але, якщо виробник вже має регіональне представництво у вашій країні (повертаємося на крок перший), то вам дадуть його контакти та побажають успіху. Далі ви можете написати в офіційне представництво, і придбати товар для реалізації в них. Вартість буде вища ніж у виробника, оскільки в неї вже закладені логістичні та митні збори. Але нижча, ніж роздрібна, оскільки не враховані деякі інші витрати. При цьому офіційний представник надасть вам рекомендовані ціни, за якими ви повинні продавати товар, щоб уникнути ситуацій з нечесною конкуренцією, так званого демпінгу цін. Якщо ви порушите ці умови, то в майбутньому офіційний представник відмовиться з вами працювати. Або третій спосіб - придбати товар в постачальника за кордоном, та незаконно ввезти його в країну, не сплачуючи митні збори та інші податки. Це дозволить вам знизити його собівартість, і відповідно продавати дешевше за конкурентів. При цьому ваш магазин не буде значитися в списку продавців офіційного товару, і ваші клієнти не можуть бути певними, що купують оригінал, а не підробку. І що не менш важливо, такий сірий імпорт, це недоотримані країною податки, з яких прямо зараз фінансується Українська Армія. Єдина сила, завдяки якій ми досі живі.
Додати коментар