21 сентября 2021

Україна значно збільшила експорт овочів і картоплі до Білорусі

Україна значно збільшила експорт овочів і картоплі до Білорусі
842

Поставки моркви за перші 6 місяців 2021 року з України вдоБілорусі зросли в 50 разів майже до 8 тис. тонн, товарної картоплі - у 3 рази до 5 тис. тонн, цибулі у 2,7 рази до 2,4 тис. тонн, буряка у 6 разів до 1,9 тис. тонн, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на AgroPortal.

За даними експертів, частина продукції поставлялася до Росії, де влітку спостерігалися високі ціни на ці овочі.

Так, ціни на моркву в РФ досягали в кінці червня-початку липня $ 0,9. У Білорусі ціни були у 2,5 рази нижче, а в Україні і зовсім становили близько $ 0,25, тобто майже в чотири рази нижче, ніж в Росії.

«Природно, що така різниця в цінах не сильно стимулювала поставляти українську моркву до Білорусі, але робила такі поставки через Білорусь до Росії досить вигідними», - вважають фахівці, відзначаючи, що експорт української моркви склав 8 тис. тонн, а білоруською до Росії - 52 тис. тонн. Очевидно, що морква з України могла поставлятися і поставлялася до Росії через Білорусь.

Аналогічні цінові розриви були в цінах по столовому буряку, експорт якого з України до Білорусі теж виріс у рази. І тут теж розрив в обсягах експорту з України до Білорусі та з Білорусі до Росії показує, що частина українського буряка, найімовірніше, опинилася на полицях супермаркетів РФ.

У той же час, цінові розриви на картоплю були набагато нижче - у межах вартості транспортування. При цьому до середини квітня ціни на картоплю в Білорусі були навіть нижче, ніж в Україні.

«Очевидно, Білорусь експортувала картоплю до Росії до середини квітня, а потім, коли ціни на картоплю всередині країни різко виросли, сама стала закуповувати картоплю в Україні. Саме в червні 2021 року Україна й експортувала основні обсяги картоплі на ринок Білорусі.

Зараз Білорусь продовжує імпорт картоплі з України, тому що, незважаючи на очікування зростання виробництва, погодні умови в країні були несприятливими, і ціни на картоплю залишаються високими навіть під час збирання врожаю. На сьогодні оптові ціни на картоплю вже нового врожаю в Україні значно нижче, ніж в Росії і Білорусі», - констатують експерти.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также