19 января 2022

Ціни на каву неочікувано зміняться

Ціни на каву неочікувано зміняться
1143

Ціни на каву арабіка у 2022 році, як очікується, знизяться приблизно на 2% у річному обчисленні до 4,2 дол./кг. Натомість вартість робусти підвищиться на 2% у річному обчисленні до 2,0 дол./кг. Про це  повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на agronews.ua.

Пояснюється зниження цін на арабіку очікуваним зростанням виробництва у Бразилії. Робуста ж зросте у ціні через підвищений попитом, адже чимало споживачів почали шукати дешеві альтернативи дорожчій арабіці.

Середньорічна ціна на арабіку зросла на 36% у річному вирахуванні до 4,51 дол./кг у 2021 році, а робуста зросла на 31% (до 1,98 дол./кг). Торік у грудні за кілограм арабіки ціна сягнула 5,91 дол і 2,48 дол. за кілограм робусти.

Як вказується, Бразилія залишається найбільшим постачальником зеленої кави у світі, на яку припадає 31% світового експорту. Крім того, середня експортна ціна на бразильську каву підскочила з 2,10 дол./кг у січні до 2,77 дол./кг у вересні 2021 року.

Другу позицію має Колумбія із часткою 15% від загального обсягу поставок. На третій сходинці В’єтнам з часткою 12%.

До найбільших імпортерів кави у світі в 2020 році належали США (1,3 млн. тонн) і Німеччина (1,1 млн. тонн), на частку яких припадало 37% від загального обсягу. На Італію (565 тис. тонн) та Японію (390 тис. тонн) припадало ще 15% світових міжнародних закупівель.

У вартісному вираженні найбільшими світовими ринками імпорту зеленої кави були США (4,2 млрд. доларів), Німеччина (2,6 млрд. доларів) та Італія (1,2 млрд. доларів), на частку яких припадало 45% світових закупівель. За цими країнами слідують Японія, Швейцарія, Франція, Іспанія, Нідерланди, Південна Корея, Великобританія, Росія, Бельгія та Польща, яких разом припадає ще 30%.

Читайте також: Ціна кави на Нью-Йоркській біржі досягла рекорду

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также