29 листопада 2022

Moody's прогнозує погіршення споживчих настроїв у 2023 році

Moody
1363

Високі відсоткові ставки, низькі споживчі настрої та низька купівельна спроможність – це фактори, які, ймовірно, будуть обтяжувати бізнес у 2023 році, прогнозує агенція Moody's Investors Service у своєму останньому звіті. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

У документі також розглядаються умови кредитування для нефінансових компаній у регіоні EMEA. Як зазначає Moody's, падіння купівельної спроможності домогосподарств , ймовірно, зменшить попит у галузях, орієнтованих на споживачів, однак ця тенденція зрештою перекинеться на промисловий сектор і, звісно ж, потерпатиме логістика.

«Сектори, які залежать від дискреційного попиту, постраждають найбільше», - йдеться в повідомленні. - Хоча заходи державної підтримки спрямовані на поліпшення ситуації для домогосподарств, зростання цін на енергоносії та продукти харчування зменшують обсяги вільних коштів, які залишатимуться у розпорядженні споживачів».

«Ми очікуємо подальшого зниження купівельної спроможності, тому що сезонне споживання енергії зросте взимку 2022-2023 років, а урядові програми підтримки навряд чи будуть продовжуватися після весни 2023 року» , - заявили в Moody's .

Іншим чинником, який, ймовірно, вплине на фінансові показники компаній наступного року, є зростання заробітної плати, оскільки на компанії посилюється тиск з метою підвищення зарплат у відповідь на інфляцію.

У Великій Британії, наприклад, витрати на оплату праці для компаній, включаючи бакалійні магазини, такі як Tesco, мають зрости до рівнів, близьких до рівня інфляції, повідомляє Moody's. Тут ситуація буде гіршою, ніж у Єврозоні.

«Трудомісткі сектори, включаючи роздрібну торгівлю, готельний бізнес, відпочинок, побутові послуги, постраждають непропорційно, але в різному ступені, тоді як «пом’якшувачі» будуть відрізнятися залежно від сектору та географії», – заявили в Moody's.

Фактори, які можуть змінити прогноз Moody's, включають повернення до економічного зростання, а також стабілізацію процентних ставок та зниження рівня інфляції.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також