30 березня 2023

Безкоштовний курс для продавців сиру: підсумки та поради від експерта

Безкоштовний курс для продавців сиру: підсумки та поради від експерта
1242

ProCheese Академія спільно з компанією Bergader — німецьким виробником сирів з пліснявою — провели першу безкоштовну освітню програму для чизмонгерів. Навчання було створено для підтримки українських сирних професіоналів, які протягом трьох вебінарів дізналися як:

- розвивати карʼєру чизмонгера — продавця сиру в Україні;

- працювати з сирами з блакитною пліснявою;

- організувати привабливий для клієнта сирний простір, підвищити продажі та зменшити списання;

- підвищити якість сервісу та вийти на новий рівень співпраці зі споживачем. Від “прийшов—придбав” до “прийшов—закохався—придбав—повернувся”.

Якщо коротко, учасники зробили перший крок до освоєння професії чизмонгера — спеціаліста сирної справи. Ця професія нова Україні, але за кордоном займає чільне місце серед популярних та високооплачуваних спеціальностей. Першопрохідцям найважче, але результати того варті.

Курс від ProCheese Академії та Bergader: як це було

Оксана Чернова (суддя міжнародного конкурсу World Cheese Awards від України, тренерка в ProCheese Academy) та Петер Трумпфгеллер (керівний директор компанії Bergader, керівник відділу якості) провели три вебінари для чизмонгерів, сирних сомельє, менеджерів сирних відділів та власників сирних бізнесів. Програма була насиченою, а аудиторія активна та залучена. Після успішного тестування, учасники отримали сертифікати про завершення курсу.

Ми відібрали найбільш актуальні питання, що хвилювали студентів, та ділимося відповідями на них від Оксани Чернової — сирної експертки ProCheese.

Як зберігати блакитні сири?

Ідеальною температурою для їх зберігання є 4—8 °С при вологості 80—90%. Також памʼятаємо про товарне сусідство. Сири різних категорій потрібно викладати на відстані одне від одного або ж відділяти перегородками, що більш ефективно. Повітря всередині вітрини циркулює, тому пліснява може переходити з одного виду сиру на інший.

Чим краще різати сири з блакитною пліснявою? 

Є різні види блакитних сирів, тож вони можуть мати різні текстури: більш крихкі, більш вологі чи кремові, наприклад. 

Універсальним інструментом для сирів з блакитною пліснявою є ліра або струна. Для більш щільних сирів, таких як Стілтон, Кабралес, Рокфор, добре було б використовувати ніж-гільйотину.

Особливістю цих інструментів є те, що їхня тоненька струна акуратно відріже шматочок сиру будь-якого розміру. Навіть 100 г сиру вам вдасться відрізати, не розкришивши його, що майже неможливо зробити ножем. 

Для блакитних сирів з кремовою текстурою підійдуть ножі з тонким лезом або з перфорацією, що перешкоджає налипанню сирного тіста на лезо. Винятком може бути Горгонзола Дольче — її взагалі можна накладати ложкою в сервірувальну тару для продажу.