24 травня 2023

Названі 5 причин для припинення споживчої інфляції

Названі 5 причин для припинення споживчої інфляції
1165

Скоріш за все, висока споживча інфляція, що спостерігається на глобальному рівні уже більше року, починає вщухати, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM і висновки аналітиків Barclays.

На їхню думку, у наступні місяці ще можуть спостерігатися відносно невеликі стрибки цін на ті чи інші товари. Однак пік кризи уже пройдено, вважають експерти.

У Barclays зазначають, що після початку повномасштабної українсько-російської війни продукти харчування на глобальному рівні стали дорожчими у середньому на 20%, але в окремих групах, як молоко, сир та яйця, подорожчання становило понад 28%. Відповідаючи на запитання, чому надалі ціни не зможуть рости такими ж темпами, аналітики називають п’ять основних причин:

1. Нещодавно відбулося суттєве зменшення вартості зернових, рослинної олії та молочних продуктів, що свідчить про початок зміни тенденції на світовому ринку.

2. Великі компанії, що володіють  найбільш відомими брендами, не зробили ставку на перманентне підвищення цін, а навпаки, працюють над скороченням витрат, щоб пропонувати кінцевому споживачеві товари якомога дешевше. При цьому їм вдається зберігати високу рентабельність.

3. Ціни сільськогосподарських виробників уже досягли так званого плато – високого, але стабільного рівня, за яким часто відбувається падіння.

4. Приємні для споживачів прогнози. Аналітики вважають, що у першому кварталі поточного року ціни були найвищими, й вони неодмінно знизяться до грудня. Ця думка підштовхує виробників та продавців до відповідних дій.

5. Дії роздрібних мереж. Деяк з них уже починають зменшувати ціни, щоб завоювати більше довіри покупців. Наприклад, Tesco нещодавно знизила ціни на 30 основних товарів власної торгової марки, таких як макарони та соняшникова олія.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також