29 травня 2023

Війна в Україні завдала дрібним фермерам шкоди майже на $4 млрд

Війна в Україні завдала дрібним фермерам шкоди майже на $4 млрд
1166

Війна в Україні та її економічні наслідки завдали значної шкоди виробництву та доходам малих фермерів. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на AgroPortal.

Такі дані випливають з результатів опитування Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Так, загальна сума збитків і втрат для сільськогосподарських підприємств, що обробляють до 250 га, оцінюється в $3,85 млрд в секторах рослинництва і тваринництва.

Приблизно 12% малих сільськогосподарських підприємств повідомили, що частина їхніх земель потенційно забруднена нерозірваними боєприпасами. Найбільше постраждали прифронтові області, де про це повідомили 32% респондентів.

«Майже 90% малих виробників продукції рослинництва повідомили про зниження доходів, причому понад 70% з них зафіксували значне або різке зниження — понад 25%. Дрібні виробники продукції тваринництва постраждали меншою мірою, проте понад 60% з них повідомили про зниження доходів, зокрема 46% — про значне або різке зниження», — уточнюється у повідомленні ФАО.

Крім того, дрібні фермери збільшили свої борги порівняно з аналогічним періодом до війни з 6% у 2021 році до 9% у 2022 році.

Водночас близько 9% респондентів повідомили, що торговельні посередники зупинили свою діяльність або не змогли закупити більшу кількість продукції.

«Більшість опитаних виробників стикаються з проблемами доступу до сільськогосподарських ресурсів через високі ціни, брак працівників, нестачу палива або електроенергії для забезпечення роботи сільськогосподарської техніки або навіть відсутність доступу до електроенергії… Найбільші потреби, про які повідомили респонденти для продовження виробництва, — це забезпечення добривами, паливом та насінням, доступ до кормів або фуражу, поповнення поголів'я тварин та доступ до ринків збуту», — додали у ФАО.

Також зазначається, що загальна кількість дрібних виробників скоротилась на 8%, з яких 1% — це виробники продукції тваринництва, а інші майже 7% — виробники продукції рослинництва, які повністю припинили своє виробництво.

Опитування охопило 1 927 малих виробників продукції рослинництва та тваринництва із земельними ділянками до 250 га у 23 областях, включаючи окремі райони Донецької, Харківської, Херсонської та Запорізької областей, що перебувають під контролем уряду України.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також