31 травня 2023

Швейна промисловість Туреччини окреслила пріоритети

Швейна промисловість Туреччини окреслила пріоритети
1259

За день до оголошення результатів виборів президента Туреччини лідери швейної промисловості країни закликали обох кандидатів звернути увагу на вирішення економічних проблем, що впливають на розвиток галузі, що входить до числа державно-значущих, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Business of Fashion.

Зокрема, президент Міжнародної федерації одягу (IAF) та віце-голова Турецької асоціації виробників одягу (TGSD) Джем Алтан заявив, що незалежно від того, хто здобуде перемогу на виборах, уряду необхідно буде реформувати економіку, щоб досягти довіри вітчизняних та іноземних інвесторів . Він також додав, що найсерйознішими проблемами легкої промисловості країни наразі є висока інфляція та нестача фінансування, що поряд із іншими факторами створює труднощі для підтримки стабільного курсу турецької ліри.

Виробництво текстилю та одягу відіграє провідну роль в економіці Туреччини. Так, згідно з даними звіту Sourcing Trends & Outlook 2023, підготовленого Асоціацією індустрії моди США, минулого року обсяг експорту країни цим сектором досяг 31,2 млрд доларів, що становить 12,4% загального обсягу закордонних поставок. Крім того, на галузь припадає 17% загального обсягу промислового виробництва, в ній зайнято понад 1,2 млн. осіб.

За даними Стамбульської асоціації експортерів текстилю (ITHIB), країна вийшла на третє місце за величиною постачання одягу та швейних виробів на таких ринках, як ЄС та США. Раніше цього року організація заявила, що текстильна промисловість очікує на збільшення обсягу експорту до 15 млрд доларів, з яких 7,5 млрд доларів припадуть на ЄС і 1 млрд доларів — на США. Згідно з інформацією, що наводить видання, у травні Казначейство та Міністерство фінансів Туреччини відзвітували про дефіцит бюджету у квітні у розмірі 132,5 млрд турецьких лір (6,7 млрд доларів), що більш ніж удвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Місцеві ЗМІ висловлювали припущення про те, що влада країни накопичувала золото та долари в рамках підготовки до валютної кризи після виборів. Торік у Туреччині було зафіксовано рекордно високу за 24 роки інфляцію — 85,51%, у квітні вона сповільнилася до 43,68%.

На думку Джема Алтана, двозначний рівень інфляції та сильна турецька ліра вже призвели до зростання заробітної плати та витрат на енергоносії, тому для підвищення конкурентоспроможності сектора необхідно досягти стабілізації основних економічних показників та налагодити потік нових інвестицій, які можна буде використати для цифровізації галузі, утримання кадрів та підвищення стандартів сталого розвитку.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також

Кращі компанії

Особи

Блоги