27 вересня 2023

Україна вперше зможе подавати заявки на інфраструктурні проєкти у рамках програми CEF на рівні із членами ЄС

Україна вперше зможе подавати заявки на інфраструктурні проєкти у рамках програми CEF на рівні із членами ЄС
1067

Українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим, разом з представниками Агентства відновлення зустрілася з Комісаром ЄС з питань транспорту Адіною Велян у Брюсселі.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Ключовий результат зустрічі – Україна вперше зможе самостійно подавати заявки для фінансування інфраструктурних проєктів за програмою ЄС «Механізм сполучення Європи» (Connecting Europe Facility – CEF) у межах ініціативи «Шляхи солідарності». Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Раніше подавати на відбір проєкти Україна могла лише у співпраці як мінімум ще з однією країною Євросоюзу. Натомість держави-члени ЄС могли робити це самостійно.

Під час зустрічі Адіна Велян оголосила про старт нового відбору проєктів на 2024 рік у рамках програми CEF.

 «Одним із секторів, на якому ми зосереджуємося в першу чергу в процесі відновлення є транспорт та експортна логістика, зокрема портів Дунайського регіону. За півтора року порти «Ізмаїл», «Рені» і «Усть-Дунайськ» збільшили вантажообіг втричі. Наша мета – досягти потужності 30 млн т/рік і забезпечити можливість заходу в порти Дунайського кластеру суден більшої вантажопідйомності. Тому ці проєкти ставимо пріоритетом під час підготовки заявок до програми CEF. Водночас наша співпраця у рамках цієї програми стане ключовою для покращення транспортного сполучення з Європейським Союзом шляхом розвитку мережі TEN-T», – зазначив на зустрічі Олександр Кубраков.

Заходи, спрямовані на збільшення потужностей перевалки вантажів та збільшення осадки суден на окремих ділянках Дунайського морського шляху, включають:

- Будівництво перевантажувальних комплексів

- Розвиток судноплавного шляху Дунай-Чорне море

- Капітальний ремонт причалів

- Придбання спеціальної багатофункціональної техніки

- Днопоглиблювальні роботи портових акваторій і підхідних каналів.

Нагадаємо, у травні 2022 року Європейська Комісія оголосила комплекс заходів в рамках ініціативи «Шляхи солідарності», серед яких планується обладнання контрольних пунктів та оновлення карт Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T). «Шляхи солідарності» – це механізм забезпечення експорту українських товарів, у першу чергу зернових, який став відповіддю Євросоюзу на морську блокаду українських портів з боку рф.

Також у червні 2023 року між Україною та ЄС була підписана Угода про участь нашої держави у програмі Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи», яка відкриває можливість фінансування проєктів із розвитку української інфраструктури, транспортного сполучення у рамках транс’європейських мереж. У 2023 році Єврокомісія погодила всі шість заявок щодо розбудови прикордонної інфраструктури в рамках програми CEF.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також

Кращі компанії

Особи

Блоги