05 березня 2024

Британці винайшли фермент, що перетворює з’їдені солодощі на здорову їжу

Британці винайшли фермент, що перетворює з’їдені солодощі на здорову їжу
305

Британський стартап Zya розробив дієтичне рішення, яке допомагає організму перетворювати цукор на клітковину до того, як він засвоївся. Зараз інновація очікує схвалення регуляторних органів. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Newfood.

Стартап звертає увагу, що американці щодня з’їдають 17 ложок доданого цукру – втричі більше за норму. 11% населення страждає на цукровий діабет 2 типу, а кожна третя людина має клінічне ожиріння. Тільки 5% населення США споживають рекомендовану кількість клітковини на день.

Усунути цю проблему допоможе інноваційний фермент, який перетворює цукор на клітковину всередині травної системи, говорить співзасновник і генеральний директор Zya Джошуа Сауер.

Його розробка є вдосконаленою версією інулосахарази – ферменту, який перетворює сахарозу в клітковину інуліну (знаходиться, наприклад, у корені цикорію) і D-глюкозу. Фермент діє на цукор до того, як організм зможе його розщепити та засвоїти.

Продукт виробляється за допомогою генно-відредагованих мікроорганізмів, знайдених у мікробіомі людини, які здатні перетворювати цукор на клітковину в кишечнику, але у зовсім малих кількостях.

Zya модифікувала фермент, щоб збільшити масштаб корисного результату та покращити стабільність і продуктивність ферменту.

У компанії говорять, що додавання «мікрокількостей» ферменту може перетворити до 30% цукру на харчові волокна, зберігаючи смаковий профіль оригінального продукту.

Сауер і його команда уже випробували інновацію на свинях (тварини не постраждали), які мають травний тракт, подібний до людського, і виявили «значущий рівень перетворення цукру в клітковину» порівняно з продуктами, що не містять ферменту. Далі інновацію тестуватимуть на людях.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також