03 квітня 2024

Китай налагодив потужну доставку та завалює Європу своїми електромобілями

Китай налагодив потужну доставку та завалює Європу своїми електромобілями
305

Китай відправляє до Європи великі вантажні судна, буквально набиті новенькими електромобілями власного виробництва, повідомляє німецька інформагенція dpa. Виробники з КНР останнім часом зуміли добре налагодити логістику, у тому числі забезпечили себе великими транспортними потужностями. Саме це й дозволяє Піднебесній здійснювати активну експансію на ринку ЄС.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Одне з океанських суден, що прибуло до німецького узбережжя, – це BYD Explorer 1. За один раз можна доставити на ньому до 7 тисяч легкових машин. 200-метровий корабель став першим, що допомагає китайським виробникам продавати виготовлені у КНР електромобілі на іншому кінці світу. Очікується, що протягом наступних двох років флот великих автовозів, які працюватимуть саме на китайську автопромисловість, зросте до восьми одиниць. І це лише в одній компанії!

Експерт ринку Цуй Дуншу пояснив, що наявність потужних транспортних потужностей на морі дозволяє китайським автовиробникам не лише скоротити логістичні витрати, але й зробити власні ланцюги постачання до Європи автономними та керованими. Він також зазначив, що раніше китайські підприємці мали великі труднощі з бронюванням місць на океанських суднах для перевезення своїх електромобілів, тому експансія в ЄС виглядала як загальмована.

На додаток до BYD, державний виробник автомобілів Saic, який керує спільним підприємством з Volkswagen, також вирушив у плавання в січні зі своїм першим власним вантажним судном Saic Anji Sincerity. На борту було 3700 автомобілів, які прямували до Німеччини. Державна компанія Chery теж розраховує відправити свій перший автовоз цього року.

За поточних умов кораблю BYD потрібно близько 100 днів для подорожі туди й назад, підрахував Цянь Реньцзе з Duisburg CAR Center Automotive Research. Протягом року вісім запланованих групою вантажних суден теоретично могли б доставити до Європи до 168 000 електромобілів.

Як відомо, минулого року Китай збільшив експорт своїх автомобілів на 78% до 1,2 млн. одиниць. Через це лише у Німеччині кількість нових зареєстрованих китайських машин збільшилася на 47,6%. Особлива увага зараз зосереджена саме на електромобілях, адже у даному сегменті збут щойно почав виходити на поважний рівень.

Місцеві європейські виробники електричних машин вже відчувають, що китайці створюють для них велику конкуренцію. Популярними у Старому Світі стали не лише електромобілі BYD, але й випущені під такими брендами, як Xiaomi, Nio та Xpeng. Європейські та американські виробники не можуть продавати машини так дешево, як КНР. Тож у Брюсселі вже повним ходом триває антисубсидійне розслідування стосовно китайських компаній. Результати очікуються у липні цього року. Від рішень Єврокомісії також багато в чому залежатиме подальша доля цього експорту.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також