14 червня 2024

У США розробляють аналог «Оземпіка» для товстих тварин

У США розробляють аналог «Оземпіка» для товстих тварин
506

Американський стартап Okava Pharmaceuticals та фармацевтична компанія Vivani Medical розробляють імплант, за допомогою якого можна буде вилікувати свійських тварин від ожиріння, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Bloomberg. Він діятиме на основі пептиду GLP-1 — ця речовина, що діє, використовується в «Оземпіку» та інших ліках, які призначають людям, які страждають від діабету II типу та ожиріння.

Під час тестів імплант допоміг кішкам з ожирінням схуднути щонайменше на 5% за 112 днів. «Ожиріння у кішок може призвести до діабету, захворювань серця і, зрештою, до скорочення тривалості життя. Це одна із найсерйозніших проблем у ветеринарії», - сказав виконавчий директор Okava Pharmaceuticals Майкл Клоцман. За його словами, зараз компанія вивчає, наскільки добре GLP-1 всмоктується в організм тварин через імплант.

У 2022 р. надмірну вагу або ожиріння діагностували приблизно у 60% домашніх кішок і собак у США, наводить Bloomberg дані опитування Асоціації з профілактики ожиріння домашніх тварин. Причому раніше в країні існували ліки для зниження ваги собак. У 2007 р. такий препарат випустила Pfizer, але незабаром його зняли з продажу через відсутність попиту. Компанія пояснила це тим, що власники домашніх тварин «не сприймають ожиріння вихованців як захворювання, яке потребує лікування».

Є й інші спроби створити новий препарат для зниження ваги домашніх тварин, пише Bloomberg. Цим займається компанія Better Choice, яка випускає корм для вихованців. Нещодавно вона купила науково-дослідну компанію Aimia Pet Healthco, щоб разом розробити ласощі, в яких утримуватиметься GLP-1. На розробку планується витратити близько $1,5 млн.

Деякі фахівці ставляться скептично до подібних розмов. Ветеринар зі штату Массачусетс Жанна Фікочелло в розмові з Bloomberg сказала, що воліє традиційні методи зниження ваги у тварин: дієти та фізичне навантаження.

Спроби компаній створити ліки для схуднення для вихованців викликають суперечки, хто винен у тому, що тварина набрала вагу. "Вихованець не відкриває банку або контейнер з кормом", - говорить Джордж Фейхі-молодший, почесний професор тваринництва в Університеті Іллінойсу. "Власник годує вихованця занадто багато - і це джерело проблеми", - упевнений він.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також