25 червня 2024

Криза у Червоному морі нашкодила ключовим перевантажувальним центрам

Криза у Червоному морі нашкодила ключовим перевантажувальним центрам
329

Ключові перевантажувальні порти у всьому світі стикаються з серйозними заторами та іншими проблемами, спричиненими кризою у Червоному морі, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM. Чи не найбільш яскравим прикладом тут може бути Сінгапур.

У своєму новому звіті консалтингова компанія Drewry відзначила, що ескалація кризи спричинила різкі зміни у схемах обслуговування перевізників, а також призвела до радикальної зміни багатьох маршрутів суден. В результаті суттєво знизилася продуктивність портів, біля яких збираються чимдалі більші затори.

Зокрема, у Сінгапурі порт виявився заставлений покинутими контейнерами. За словами експертів, ситуація тут нагадує ту, яка склалася у найбільш важкі часи пандемії коронавірусу. Впоратися з проблемою не допомагає навіть збільшення пропускної спроможності порту на 8% у повірянні з минулим роком. Адже середній розмір обсягів одиниці доставки збільшився на 22%, а час обробки 1 тис. TEU становить зараз 0,32 доби, що на 10% більше, ніж у першій половині 2023 р.

Результатом заторів стало також збільшення часу очікування великих суден-контейнеровозів, які стоять під завантаженням чи розвантаженням 1,7 доби у травні. У січні цей показник становив лише 1,1 доби, тобто – на 41% менше.

Відмінність нинішніх проблем від кризи періоду пандемії також очевидна, відзначають фахівці. Якщо тоді затримки спричиняли проблеми на внутрішньому транспорті та велика кількість порожніх рейсів, то тепер вузьким місцем стали саме перевантажувальні центри, оскільки багато судноплавних компаній вимушено змінили маршрути та сконцентрувалися на одних портах, коли інші, що знаходяться у зоні небезпеки, залишаються без роботи.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також