Україна вийшла в лідери постачання соєвої олії до ЄС
Європейський Союз у липні – грудні 2025 року імпортував 6,46 млн т сої, що на 12% менше порівняно з минулим роком. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на аналітиків Spike Brokers.
«Ринок залишається концентрованим: США забезпечують 47,3%, Бразилія — 33%. Частка України зменшилась із 11,1% до 9,5% через логістичні ризики та конкуренцію з боку американської й бразильської сої», — пояснюють вони.
Водночас імпорт соєвого шроту до ЄС знизився до 9,32 млн т (-10% р/р), основні постачальники — Бразилія (52,7%) та Аргентина (35,5%). Частка України зросла з 3,1% до 4,4% (410 тис. т), що свідчить про посилення позицій українських переробників.
«Імпорт соєвої олії залишився на рівні 307,7 тис. т, але структура кардинально змінилася: Україна стала найбільшим постачальником, збільшивши обсяги з 21,2 до 148,7 тис. т і частку з 17,9% до 48,3% — найпомітніша зміна у всьому комплексі», — зауважують фахівці.
Ціни на сою стабільні. Спотовий індекс CPT-порт — $421 без ПДВ (-$1), індекс для переробки — $451 із ПДВ (-$6).
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua
Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua
Раздел: Товари та ринки > Все новости
Теги: новини економіки, економіка україни, експорт україни, імпорт єс, торгівля з єс
Коментарі
Ваш коментар буде першим.Додати коментар































