28 квітня 2023

Втрати України від блокування постачання зерна до ЄС сягнуть $200 млн

Втрати України від блокування постачання зерна до ЄС сягнуть $200 млн
1380

Національний банк України (НБУ) зменшив прогноз експорту української агропродукції у другому кварталі цього року на $200 млн через дії Польщі, Угорщини та інших країн, які заборонили імпорт українського зерна та низки інших сільгосппродуктів. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на AgroPortal.

Таку заяву зробив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук.

«Ми врахували цей фактор, і вже на другий квартал зменшили експорт нашої агропродукції приблизно на $200 млн. Звичайно, втрати експорту до країн-сусідів, які запровадили відповідні обмеження, будуть більшими, але ми також враховували можливості переорієнтації на інші країни, зокрема і за рахунок використання зернового коридору», — сказав заступник голови НБУ.

Водночас він зауважив, що у прогнозі на третій-четвертий квартали цього року Нацбанк додаткових втрат не закладав, передбачаючи розвиток за січневим базовим сценарієм, у якому закладено нормальну роботу зернового коридору протягом усього часу.

Голова НБУ Андрій Пишний також зазначив, що правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних.

«У 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а в наступні роки — повернеться до однознакового рівня. З огляду на швидке відновлення енергетичної системи, а також м'яку фіскальну політику, прогноз економічного зростання у 2023 році поліпшено з 0,3 до 2,0%», — додав він.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua



Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також