31 серпня 2023

Розвідка США: росіяни торік вкрали в Україні 6 млн т пшениці

Розвідка США: росіяни торік вкрали в Україні 6 млн т пшениці
1084

росія у 2022 р. вкрала майже 6 млн т української пшениці, зібраної на окупованих територіях, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Agroportal.

Про це йдеться у доповіді Офісу директора Національної розвідки США щодо впливу російського вторгнення в Україну на продовольчу безпеку за червень 2023 р.

Зазначається, що на окупованих торік росією територіях знаходилися десятки елеваторів, на яких зберігалася українська продукція. До таких областей належать Донецька, Харківська. Херсонська. Луганська та Запорізька області. У середині 2022 р. з Херсона та Запоріжжя зерно було перевезено до Криму, ймовірно, на експорт. У липні 2022 року призначена росією міськрада Бердянська Запорізької області видала наказ про вилучення пшениці та ячменю у приватної компанії.

«Згідно з аналізом відкритих джерел, більшість вантажних суден, які використовувалися для вивезення українського зерна у 2022 році з окупованих територій, були російськими, які часто прямували вздовж узбережжя Туреччини, зрештою доставляючи вантажі до сирійських портів у Латакії та Тартусі, а також Хайфи (Ізраїль), Амірабада (Іран), Поті (Грузія) та Бейрута (Ліван)», — говориться у звіті.

Інформація розвідки США базується на супутникових знімках та повідомленнях із відкритих джерел. Автори документу зазначили, що не можуть підтвердити, чи знали покупці зерна про його українське походження.

Разом з тим речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у телеефірі розповів, що у росіян є «тіньовий флот», за допомогою якого вони грабують українські порти.

«У них є так званий «тіньовий флот», який не виходить в міжнародні порти. Вони його використовують з вимкненими АІС, порушуючи міжнародне морське право. Заходять в порти Бердянська, Маріуполя… Вантажать там збіжжя, метал. Потім перевантажують у свої порти й у такий спосіб намагаються легалізувати це, щоб потім експортувати», — сказав він.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також