31 серпня 2023

В Україні зростуть ціни на алкоголь

В Україні зростуть ціни на алкоголь
1479

В Україні Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою будуть підвищені мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Експерти розповіли, чи призведе підвищення мінімальної ціни до подорожчання спиртних напоїв, пише TradeMaster.UA з посиланням на agronews.ua.

Економіст Олег Пендзин пояснив, що легальні виробники, які сплачують податки, й так не можуть собі дозволити продавати за нижчими цінами.

«Підняття мінімальної ціни на пляшку ще не означає, що всі попідвищують свої ціни», – додав він.

За словами економіста Бориса Кушнірука, після ухвалення урядової постанови виробники алкоголю можуть спочатку підвищити ціни, але потім будуть їх регулювати в залежності від реального попиту та пропозиції.

Він пояснив, що алкоголь може подорожчати через інші фактори: зростання вартості електроенергії, пального, сировини.

Голова спілки «Укрсадвинпром» Володимир Печко зауважив, що мінімальна роздрібна ціна залежить від декількох факторів.

«На мінімальну роздрібну ціну впливає, по-перше, рівень інфляції, по-друге, ріст ціни на склотару, бо ворог порозбивав скляні заводи, на засоби захисту рослин. Це все впливає на формування ціни на ринку. Звісно, вино дорожчатиме, але і якість його покращуватиметься», – резюмував він.

Підакцизні товари в Україні — алкоголь, пальне і тютюн — завжди перебували у лідерах тіньової економіки. Небажання платити зростаючі акцизні податки та нетипова прибутковість від «сірої» торгівлі цими товарами надавали останнім часом вагомі стимули для бізнесу працювати в «тіні», а для держави — підіймати податкове навантаження. Хоча саме вибухове зростання податків, насамперед акцизів, і, відповідно, цін на алкоголь, тютюн і пальне досить прогнозовано призводило до протилежного результату, а саме: до більш масового споживання нелегальних продуктів і подальшої втрати державою контролю над відповідними групами товарів.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також