11 червня 2024

Фінляндія поступово переходить на європейський стандарт залізничної колії

Фінляндія поступово переходить на європейський стандарт залізничної колії
221

Фінляндія хоче збудувати нову лінію залізниці для сполучення зі Швецією. При цьому ширина колії буде відповідати європейському стандарту – 1435 мм. За словами представників уряду країни, це полегшить переміщення цивільних та військових вантажів не лише з сусідньою Швецією, але й з рештою території Європейського Союзу. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Наприклад, зараз на прикордонному переході між Оулу та Хапарандою доводиться проводити перевантаження з одних вагонів до інших. Адже більшість залізниць у Фінляндії збудовано за російським стандартом 1524 мм.

За словами експертів, поки існує невідповідність у ширині колій, Фінляндія змушена багато грошей витрачати на перевантаження у прикордонних зонах. Крім того, значна кількість вантажів до та зі Швеції прямує на автомобільному транспорті, що також призводить до додаткових витрат.

Нагадаємо, що влітку 2022 року невдовзі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Єврокомісія запропонувала запровадити стандартну європейську ширину колії 1435 мм для всіх країн-членів ЄС. Однак тоді у Фінляндії поставилися до такої ідеї скептично та назвали її «нерозумною». Тепер влада країни має намір отримати усі експертні висновки з цього питання та прийняти остаточне рішення щодо перебудови залізничної інфраструктури до серпня 2025 року.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також