23 травня 2023

Кожна команда сильна настільки, наскільки сильний її найслабший працівник, — Сергій Четверов, генеральний директор «ФЕС УКР»

Кожна команда сильна настільки, наскільки сильний її найслабший працівник, — Сергій Четверов, генеральний директор «ФЕС УКР»

2851

У розмові з генеральним директором Сергієм Олексійовичем Четверовим , дізналися, як компанії «ФЕС УКР», провідному вітчизняному виробнику розчинних напоїв, вдалося вистояти після повномасштабного вторгнення РФ, зберегти команду та продовжити розвиток.

— Розкажіть про вашу компанію, виробництво, які товари які ви виробляєте, де розташовано виробництво, яка кількість персоналу?

— Компанія ТОВ "ФЕС УКР" є виробником і постачальником розчинних напоїв, зокрема кавових, чайних, какао напоїв, цикорію та натуральної розчинної кави. Підприємство ТОВ "ФЕС УКР" є частиною групи компаній Food Empire Holdings, яка займає провідні позиції у світовій індустрії розчинних напоїв, заморожених напівфабрикатів, кондитерських виробів і снеків. Виробничі потужності підприємства розташовані у місті Золотоноша Черкаської області. Це місце розташування має зручну транспортну інфраструктуру, яка забезпечує легкий доступ до різних регіонів країни.

Асортимент компанії налічує широкий спектр напоїв, таких як напої "3 в 1", чай, розчинна та зернова кава, капучіно та шоколадні напої. Ми пропонуємо продукцію під відомими торговими марками: ТМ "MacCoffee", ТМ "Hillway", ТМ "Петрівська слобода", ТМ «МасFito», ТМ «MacChocolate». Асортимент нараховує понад 50 різних видів продуктів, які фасуються у різноманітну упаковку, вагою від 2 г до 120 г. Виробнича потужність заводу становить 70 тон на день.

ТОВ «ФЕС УКР» успішно експортує продукцію до країн СНД і Центральної Азії, зокрема, Молдова, Грузії, Азербайджану, Узбекистану та Казахстану, а також до європейських країн — Польщі, Латвії та Литви.

На підприємстві працює більше 300 співробітників.

— Як змінилась діяльність компанії після 24 лютого 2022 року? Чи постраждало виробництво, що було з персоналом, чи змінився асортимент?

— Починаючи з 24 лютого 2022 року, діяльність компанії ТОВ «ФЕС УКР» зазнала певних змін. Проте варто відзначити, що виробництво не постраждало, вдалося повністю зберегти персонал. Наш колектив залишився незмінним і навіть збільшився. У перший час робота офісу відбувалася частково в дистанційному режимі.

Майже всі співробітники залишалися в країні та працювали цілодобово, забезпечуючи безперебійну роботу виробництва. Крім того, протягом року компанія приймала на роботу нових фахівців як на виробництво, так і до офісу, зокрема внутрішньо-переміщених осіб.

У зв'язку з мобілізацією керівництвом було прийняте рішення навчати жінок підприємства на традиційно чоловічих посадах і формувати резерв на випадок мобілізації працівників. Це рішення дозволяє нам продовжувати працювати на економічному фронті в будь-якій ситуації.

— З якими труднощами ви зіштовхнулись та як їх вирішували? 

— Війна серйозно вплинула на діяльність компанії, призвела до руйнування ланцюгів виробництва і постачання через блокаду морських портів і логістичні збої. Також на початку виникла нестача людських ресурсів, оскільки працівники не могли дістатися на роботу, а також виникали великі ризики для їхньої безпеки.

У першій стадії війни виникла нестача дизельного пального, що призвело до зростання вартості перевезень і відсутності автомобілів. Закриття морських портів призвело до нестачі сировини для виробництва, і нам довелося шукати альтернативні шляхи поставок та нових партнерів.

Ми вжили низку заходів для оперативної реакції, таких як перенесення поставок з Одеського порту до польських та румунських портів, продовження безперебійної роботи завдяки злагодженій діяльності всіх відділів і пошук нових локальних постачальників.

Колектив також продовжує активно працювати над автоматизацією процесів в компанії і розширювати наші ринки представлення в Польщі, Литві та Латвії незважаючи на невизначеність та волатильність ринкових умов.

— Як ви закінчили 2022 рік, які плани на 2023-й? Чи випустили за цей час нові продукти? Чи змінили партнерів? Що змогли покращити в компанії загалом?

— У компанії панує стабільна ситуація. Підприємство успішно адаптувалося до умов війни, придбавши два потужних генератори для забезпечення безперебійної роботи виробництва. Також у 2022 році було здійснено закупівлю та впровадження нового сучасного виробничого обладнання, фасувальної лінії для напоїв 3в1 з топінгом від італійського виробника. Відбувся запуск нового виду продукції торгової марки Eagle Star для експорту в країни Євросоюзу.

Усі відділи компанії наразі працюють у звичайному режимі. Ми успішно провели роботу з перебудови ланцюгів поставок, подолали проблеми, пов’язані з повітряними тривогами та переходом на дизель-генератори за відсутності мережевого електропостачання. У цілому, протягом 2022 року нам вдалося зберегти виробничі потужності на рівні довоєнного часу. Завантаженість виробництва у 2022 році знизилася лише на 5% у порівнянні з 2021 роком.

У планах на 2023 рік передбачається реконструкція виробничих цехів. Також маємо намір розширити асортимент продукції, зосереджуючись на випуску нових та доступних для споживачів товарів. Компанія не зупиняється на досягнутому, а активно розвивається і модернізується в межах можливостей. Ми працюємо над відкриттям нових ринків збуту і способів доставки, постійно шукаємо альтернативних постачальників та партнерів як в Україні, так і за кордоном.

— Які поради ви можете дати бізнесу в Україні? На що треба звертати увага загалом?

— Людські ресурси відіграють ключову роль у досягненні успіху компанії. Вони є важливим рушійним фактором у будь-якому бізнесі, оскільки це люди, які створюють, впроваджують і розвивають ідеї, проекти та стратегії.. Кожна команда сильна настільки, наскільки сильний її найслабший працівник. Важливо залучати талановитих фахівців, розпізнавати та розвивати потенціал кожного співробітника. Створення команди, де люди відчувають себе цінними і важливими, сприяє підвищенню продуктивності та досягненню поставлених цілей. Тож перш за все, інвестуйте у навчання та розвиток своїх співробітників, забезпечуйте ефективну організацію роботи та використовуйте інноваційні рішення для покращення продуктивності.

Технології і програмні рішення впливають на всі аспекти бізнесу, починаючи від ефективності виробництва і закінчуючи взаємодією з клієнтами. Впровадження програмних продуктів дозволяє оптимізувати бізнес-процеси, знижувати витрати, покращувати якість і точність роботи. Автоматизація рутинних задач дозволяє працівникам зосередитися на більш важливих і стратегічних завданнях.

Сертифікуйте свою компанію та використовуйте системи управління якістю та безпекою продукції в роботі своєї компанії: впровадження системи менеджементу якості  допомогає компанії забезпечити стабільність та надійність виробничих процесів. Система менеджементу якості також допомагає компанії покращувати свої процеси та ефективність роботи. Завдяки систематичному аналізу та оцінці результатів, компанія може ідентифікувати області для поліпшень та вдосконалення. Це сприяє зниженню витрат, збільшенню продуктивності та підвищенню конкурентоспроможності. Впровадження системи менеджементу якості також сприяє зміцненню довіри клієнтів. Компанія, яка має сертифікати якості та дотримується стандартів, забезпечує впевненість клієнтів у якості своїх продуктів або послуг.

Зосередьтеся на наданні високої якості продукції або послуг. Зробіть усе можливе, щоб перевершити очікування клієнтів, надаючи їм більше.

Допомагайте армії: у сучасних умовах, коли країна знаходиться у воєнному стані, важливо підтримувати та допомагати армії.  Ми працюємо на економічному фронті і маємо таку змогу тільки завдяки Збройним силам України. Відповідно, якщо ти не воюєш, то мусиш працювати, сплачувати податки та підтримувати свою команду.

План один — ПЕРЕМОГА  і ми всі разом до неї йдемо.

ТОВ «ФЕС УКР»

Україна, Черкаська область,

м. Золотоноша, вул. Шевченка 235 А

office@fesukr.com.ua

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від спаму

Повідомлення*