30 октября 2019

Діджиталізація в логістиці. Чи дійсно вона має такий сильний вплив на галузь

Діджиталізація в логістиці. Чи дійсно вона має такий сильний вплив на галузь

6044

У своїй CEE Transport & Logistics Trend Book 2019 PWC очікує, що діджиталізація буде найбільш впливовою тенденцією протягом наступних декількох років, радикально перетворюючи транспортну галузь.

Згідно зі звітом PWC, 54% опитаних транспортних та логістичних компаній очікують, що діджиталізація збільшить їхні доходи. Вони також стверджують, що онлайн-біржі є дуже важливими у повсякденному житті експедиторів та логістичних операторів і відіграють важливу роль в організації перевезень.

Роль експедиторських компаній змінюється

Ми можемо помітити, що роль експедиторів змінилася, вони стають все більш цифровими. Ці вимоги випливають безпосередньо з потреб клієнтів у вигляді прозорості операцій та економії часу. Тиск високий, ті, хто не адаптується, перестануть бути конкурентоспроможними.

Великі експедиторські компанії, які розвивають свою конкурентоспроможну перевагу, підвищуючи якість та ефективність послуг, використовують онлайн-платформи, де вони з'єднують вантажі вантажовідправників з перевізниками.

Цифрові платформи, на кшталт Trans.eu Platform, вже пропонують сучасні рішення, такі як: оптимізація роботи на постійних маршрутах, автоматизований пошук клієнтів та пропозицій за допомогою алгоритмів.

Запорукою цієї трансформації є не нове обладнання, а нові способи обробки даних

Big data та його інтелектуальний аналіз дають нам можливість економити операційні витрати, ефективніше використовувати наші ресурси, швидше спілкуватися, досягати прозорості даних у ланцюзі поставок та здійснювати аналіз в режимі реального часу. Він змінює рамки, в яких взаємодіють люди, підприємства та організації.

Які інструменти доступні на найсучасніших логістичних платформах?

Автоматизований пошук контрагентів

Автоматизація завдяки діджиталізації вже починається з пошуку перевізників. Інтелектуальний підбір перевізників, можливість створення груп контрагентів,допомагає швидко та ефективно знайти відповідний вантаж або транспорт для вантажу. Цифрова Платформа Trans.eu дозволяє вам отримати доступ до вантажів або пропозицій транспорту, як від постійних, так і від нових партнерів в одному інструменті. Вони сортуються за заданими алгоритмами та параметрами.

Відхід компаній від паперових документів

Паперова робота починається ще до того, як вантаж почне перевозитись. Навіть якщо ви отримуєте замовлення по телефону, підтвердження пропозиції має бути письмово. Потім йде заявка, ТТН, рахунок в декількох екземплярах. Цей довгий шлях повинен стати коротшим.

Заявка на перевезення може бути сформована лише за декілька хвилин. У цифрових платформах всі документи можна швидко і легко адаптувати та надсилати. Крім того, ці документи архівуються в системі, так що ви завжди можете повернутися до них. Додатковою перевагою є те, що оплату можна отримати набагато раніше, оскільки водій може підтвердити доставку онлайн.

Інформація в реальному часі

Вантажі надаються компаніям з якими підписані контракти, а далі вони можуть перейти до субпідрядників. Зрештою, вантажовідправник точно не знає, яким перевізником здійснюється доставка його товарів. Завдяки діджиталізації весь транспортний процес стає прозорим. Ви можете моніторити свої товари, бачити точне їхнє місцезнаходження (затримки, коли вантажівка прибула до Клієнта) .

Прозорість даних

Звіти, створені в межах однієї платформи, завдяки Big data, дають нам інформацію про сезонність, поточні ринкові ціни, ефективність. До трансформації це був лише сон. Зараз у нас на ринку є інструменти, які дозволяють збирати та аналізувати дані в режимі реального часу. Нарешті, менеджери мають доступ до поточних даних і можуть змінювати стратегію та бізнес-моделі та впливати на результативність. Це дає можливість швидко реагувати та організувати зміну маршруту або перейти на інший спосіб доставки та уникнути можливих штрафів.

Висновки

Цифрова трансформація створює можливості для нових бізнес-концепцій, отримання доходу та підвищення ефективності.

Логістичній галузі необхідно терміново зрозуміти, як максимально використовувати можливості від діджиталізації та адаптуватися для того, щоб розвиватись та підтримувати конкурентоспроможність. Використання технології на основі IoT, штучного інтелекту, що забезпечує взаємозв’язок та доступ у реальному часі до даних, робить бізнес швидшим та більш ефективнішим.

Компанія "ТРАНС.ЄУ УКРАЇНА"

79019, м. Львів, вул. Малинова 8

тел.: (+38) 032 247 04 07

info.ua@trans.eu

https://www.trans.eu/ua/

Читайте також: Досвід створення та просування власної торгової марки мінеральної води «Активіта»

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Лучшие компании

 

Личности

Блоги