27 січня 2022

Ефективність використання термінового та планового поповнення

Ефективність використання термінового та планового поповнення

5014

Продуктивність кожної ланки впливає на весь ланцюг логістики загалом. Як ефективно використовувати планове й термінове поповнення, щоб забезпечити високий KPI процесів збирання, пакування, відвантаження та підвищити рівень сервісу складу? Про це поговоримо у статті.

Що таке термінове та планове поповнення

Процес поповнення – один із найважливіших на складі. Основне завдання процесу – підтримка необхідної кількості товару в комірках відбору в зоні пікінгу. Суть процесу полягає в переміщенні товарів із зони тривалого зберігання в зону відбору для подальшого підбору та відправлення замовлень. Сам процес буває двох типів: терміновим або плановим.

При ідеальній роботі складу, коли в зоні відбору достатньо комірок, виконується планове поповнення. При такому процесі є заплановані відвантаження й під них поповнюються комірки відбору в суворо визначений час. По суті, це ритмічний і прогнозований процес.

Але насправді все може бути не так гладко: комірок у зоні пікінгу може бути менше, їх обсяг може бути недостатнім або швидкість поповнення є неефективною, або виникло непередбачене замовлення. Тоді, щоб уникнути простоїв у зоні збору замовлень, доводиться виконувати термінове поповнення.

У чому різниця термінового та планового поповнення

Планове поповнення – це складський процес, який передбачає переміщення товарів із зони тривалого зберігання до комірок зони пікінгу для доступності підбору та комплектації. Для складання графіків планового переміщення товарів виконується аналіз за декількома критеріями: за оборотністю товару, кількістю та обсягом відвантажень.

Планове поповнення – це процес, підпорядкований графіку. Сплановане переміщення можна прорахувати, воно дає ряд переваг та дозволяє:

- рівномірно використовувати трудові ресурси;

- раціонально використовувати техніку;

- виключити простій персоналу та складської техніки;

- оптимізувати витрати на складські послуги та підвищити їх сервіс.

Термінове поповнення – процес, коли товари із зони зберігання переміщуються до зони відбору для формування термінового чи незапланованого замовлення. Також товар переміщують у терміновому порядку, якщо його запас у зоні відбору опустився нижче за допустиму кількість.

Особливості термінового процесу:

- залучення додаткового персоналу;

- збільшення витрат на ФОП (фонд оплати праці);

- використання додаткової техніки, що призводить до плутанини в русі;

- підвищення ймовірності помилок;

- збільшення видатків на обслуговування техніки.

При оптимальній побудові процесів на складі планове поповнення комірок відбору переважатиме. Проте переміщення товарів за графіком не завжди покриває всі завдання складу. Бувають непередбачені ситуації, коли виручає лише термінове поповнення. Головне, щоб усе пройшло безпечно та ефективно.

Що можна виправити та покращити?

Складські операції фіксуються в системі управління складом. У WMS зберігається хронологія процесів, відстежується їх KPI. Звіти із системи дозволяють виконати аналіз та розрахунки. На основі отриманих цифр можна провести оптимізацію та мінімізувати термінове поповнення.

Щоб процес був максимально плановим:

  1. На складі має бути розроблена стратегія поповнення під різні завдання.
  2. Необхідно провести аналіз оборотності товару та структурувати топологію складу. Наприклад, низькооборотний товар слід перемістити в зону зберігання й звільнити комірки в зоні відбору для продукції з високою оборотністю.
  3. Для кожного з видів товару слід обирати свій поріг мінімаксу доступної кількості для відбору.
  4. Необхідно проводити регулярний облік працездатної техніки, щоб планувати процеси поповнення.
  5. Важливо розраховувати оптимальні маршрути для техніки й персоналу, щоб мінімізувати переміщення товару від комірки зберігання до зони відбору.

Дуже важливо провести аналіз оборотності товарів. Чим більше товар має попит, тим швидше вимивається його запас у комірці зони відбірки. Отже, потрібно тримати фокус на поповненні такого товару та розмістити його в комірках зі швидким доступом.

Для покращення процесів планового та термінового поповнення слід враховувати:

- топологію складу;

- співвідношення артикулів та комірок відбору;

- інтенсивність складських потоків: приймання та відвантаження;

- тип товару, особливості його зберігання, прогнозований попит товару, його надходження, сезонність.

Всі ці дані допомагають скласти оптимальний графік руху товарів на складі та ритмічне поповнення зони відбору. У результаті відбірка отримує високий рівень доступності товарів для комплектації замовлень, що допомагає дотримуватися графіку відвантаження. Своєчасне відвантаження мінімізує час очікування транспорту біля складу, підвищує сервіс та дозволяє планувати транспортну логістику.

Для якісного аналізу складських процесів та виявлення точок зростання в роботі складу команда Consulting for Retail (C4R) використовує спеціальні інструменти, такі як карта складу. Під час аудиту й консалтингу складських процесів фахівці розробляють оптимальне рішення для підвищення KPI процесів та ефективності роботи складу, а також всього ланцюга логістики. У результаті ви отримуєте дорожню карту – документ із набором ініціатив щодо оптимізації бізнес-процесів, рекомендації для адміністративних змін та оновлення програмного забезпечення.

Фахівці компанії мають понад 15 років досвіду в автоматизації бізнес-процесів роздрібної торгівлі, логістики та дистрибуції. Команда реалізувала 200+ проєктів різних масштабів у 8 країнах. Більше про рішення для складської логістики, дистрибуції та ритейлу читайте на сайті компанії.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від спаму

Повідомлення*