18 мая 2022

Мережа аптек «D.S.»: Кожен має працювати на своєму місці і робити свій внесок у спільну Перемогу!

Мережа аптек «D.S.»: Кожен має працювати на своєму місці і робити свій внесок у спільну Перемогу!

2577

Робота аптек та фармацевтичної індустрії загалом дуже важлива в системі охорони здоров’я населення, особливо коли в країні війна. Логістика ускладнена, життєво важливі препарати в дефіциті, подекуди ціна доставки ліків може вартувати життя, але попри все це функціонування аптек потрібно забезпечувати. Про роботу мережі аптек «D.S.» редакції розповідають комерційний директор Каріне Саакян, директорка з маркетингу Люба Дуб та операційний директор Сергій Лозинський.

– Із початком війни українці зіткнулися з проблемами з роботою аптек і нестачею деяких ліків, адже в перші дні працювало лише 10%. Із якими викликами зіштовхнулась мережа аптек «D.S.» і як ви на них реагували?

– Проблеми стосувались як людського ресурсу, адже певна кількість працівників вимушено мігрували в більш безпечні регіони нашої Держави, а також виїхали за кордон, так і процесу постачання (зокрема через окупацію тих чи інших областей), що так само спричинило ріст дефектури (відсутності) продукції медико-фармацевтичного призначення.

У регіонах, де постачання продукції було можливе, спостерігались проблеми з логістикою та затримка доставки замовленої продукції на 5–10 днів. Водночас у перші дні війни виник нетиповий ажіотажний попит серед споживачів для задоволення особистих потреб через загрозу браку медикаментів у подальшому як для лікування хронічних захворювань (серцево-судинні, шлункові засоби, інсуліни тощо), так і для створення запасів стратегічно-важливих під час війни перев’язувальних матеріалів, антисептичних засобів на кшталт йоду, зеленки, перекису водню, хлоргексидину. Згодом піднялася хвиля попиту на йодовмісні препарати на кшталт еутироксу та L-тироксину, наступна хвиля попиту припала на ампульні форми препаратів атропіну тощо. Водночас мали місце численні запити від волонтерських організацій із різноманітними списками медикаментів та медичних виробів на потреби армії, переселенців та ін.

Щодо організації роботи самих аптек, то значний вплив мають впровадження комендантських годин та повітряні тривоги, що змушують тимчасово закривати аптеки, а також обмежена доступність і складність добирання до місць роботи для працівників аптек.

– Як загалом змінилася бізнес модель Вашої компанії після початку війни? Чи був у Вас план дій на випадок кризових ситуацій?

– Керівництво компанії щодня моніторить поточний стан справ як у компанії, так і в країні загалом та приймає оперативні рішення з огляду на ситуацію, що відрізняється від звиклого режиму роботи. Серед вживаних заходів було і товарне забезпечення діючих аптек за рахунок переміщення товару з вимушено зачинених аптек, і працевлаштування працівників, які змушені були покинути окуповані регіони та регіони, де велись бойові дії, в інших аптеках нашої мережі, і зміни логістичних маршрутів тощо. Наприклад, взяли на роботу в наші аптеки у Львові, Тернополі, Хмельницькому, Чернівцях, Кам’янці-Подільському, а також на Закарпатті та Черкащині тимчасово переміщених із Києва, Ірпеня, Луганська, Сєверодонецька, Чернігова, Харкова, Мелітополя, Дніпра, Черкас, Житомирської й Миколаївської областей.

– Яким чином Ви вирішували проблему з дефіцитом кадрів? Чи достатньо на сьогодні персоналу для повноцінного функціонування мережі? Зберігаєте робочі місця за персоналом, який виїхав або був мобілізований?

– Дефіцит кадрів звичайно ж був відчутний у регіонах, де велись військові дії та в окупованих регіонах. Зокрема через брак кадрів і з початком активної фази війни росії проти України у різні періоди вимушено призупинили діяльність аптеки в місті Києві, Київській, Сумській та Миколаївській областях. Водночас відрадно, що більшість із них поступово уже відновлюють роботу. Значна кількість працівників взяли відпустки за власний рахунок, але за працівниками були збережені робочі місця. Також за мобілізованими та залученими в тероборону працівниками зберігаються їх робочі місця, і ми з нетерпінням очікуємо їх повернення з Перемогою!

– В умовах війни попит в різних регіонах незбалансований. Як ви прогнозуєте попит в сучасних умовах і забезпечуєте наявність необхідних ліків?

– На даний час наші аптеки забезпечені доволі широким асортиментом необхідних лікарських засобів, виробів медичного призначення, дитячих товарів, фірмової косметики тощо. Наявний дефіцит тих чи інших товарів зумовлений загально-національною дефектурою чи повною відсутністю на ринку, що робить забезпечення таких потреб населення обмеженим або неможливим. Водночас міграція населення всередині країни спричинила зміну типової картини щодо затребуваної продукції в тому чи іншому регіоні, наші аптеки відзначають зміну попиту у зв’язку з появою споживачів з інших регіонів нашої країни. А оскільки наша мережа представлена у різних регіонах України, власники наших карток клієнта мають нагоду скористатись послугами наших аптек і під час міграції до західних областей України.

– Із якими проблемами постачання ліків Ви зіштовхнулись? Ефективнішою виявилась співпраця з місцевими чи іноземними виробниками? Яким чином шукали альтернативи постачальникам, які постраждали внаслідок російської агресії й робота яких була заблокована?

– З огляду на значний дефіцит медикаментів та затримки в доставці товарів в аптеки при замовленні від національних дистриб’юторів, наша Компанія досягнула домовленостей із низкою вітчизняних заводів-виробників про прямі відвантаження необхідної продукції на наш логістичний склад, з якого ми могли оперативно забезпечувати наші аптеки цією продукцією. Крім того, на законодавчому рівні Державою був наданий дозвіл на реалізацію препаратів, що виготовлялись вітчизняними заводами на імпорт, а також на реалізацію препаратів без вторинної упаковки з огляду на труднощі у вчасному забезпеченні останньої через зупинку роботи типографій та інших дотичних організацій. Це дало змогу забезпечити потребу населення в більш широкому асортименті життєво необхідних препаратів. Що стосується співпраці з іноземними виробниками, то змушені відзначити, що, з огляду на багато об’єктивних чинників, із вітчизняними виробниками значно легше та швидше налагодити пряму співпрацю порівняно з імпортними виробниками.

– Яким чином Ви підтримуєте країну та її захисників у цей складний час?

– З перших днів повномасштабної війни росії проти України по змозі підтримуємо численні волонтерські запити в різних містах, де розташовані наші аптеки, і самі ініціюємо благодійні акції. Ми надаємо фінансову, медикаментозну та організаційну допомогу, адже розуміємо, наскільки важливим є кожне зусилля, спрямоване на допомогу нашій державі перемогти сусіда-агресора.

Протягом більш ніж двох місяців війни нам вдалося долучитися до низки важливих справ:
- зробили внески на офіційний рахунок для підтримки ЗСУ (300 тис. грн) та Благодійного фонду допомоги ветеранам і військовим «Повернись живим» (300 тис. грн);
- посприяли пошуку й закупівлі ліків та медичних товарів для забезпечення військових, а також для потреб лікарень і шпиталів у Львові, Миколаєві, Києві;
- передали ліки й медичні товари на потреби батальйону «Азов», 53-ї окремої механізованої бригади, бійців-резервістів, 125-ї бригади територіальної оборони, патрульної поліції, а також для мешканців тимчасово окупованого Херсону;
- надали допомогу ліками та засобами гігієни геріатричним пансіонатам у Львові та Львівській області й діткам у сиротинцях Львівщини;
- підтримали медикаментами діяльність благодійного фонду Карітас та Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона (м. Стебник Львівської області);
- допомогли ліками вимушеним переселенцям, опрацювали запити від деяких обласних відділів Міністерства освіти і науки України щодо медикаментів для дітей-переселенців з інтернатів;
- допомогли військовим медикам та благодійним фондам у фаховому сортуванні медичної гуманітарної допомоги;
- виготовили власноруч і передали українським бійцям у зону бойових дій ще кілька партій поживних енергетичних батончиків із горіхів та сухофруктів.

Загальна сума нашої фінансової допомоги у співфінансуванні з іншими благодійниками вже перевищила 4 млн грн, зокрема благочинний внесок нашої компанії склав 900 тис. грн. Окрему подяку хочемо висловити нашим клієнтам за їхнє рішення перерахувати на користь ЗСУ свої бонусні бали: уже 600 осіб, включно з працівниками нашої компанії, зробили пожертву балами на загальну суму понад 50 тис. грн!

Також пропонуємо діткам безкоштовно відвідати наш «Інтерактивний музей D.S. Таємна Аптека» у Львові. Цікаву інтерактивну екскурсію вже встигли відвідати немало маленьких гостей родом із Києва, Дніпра, Харкова, Миколаєва, Маріуполя та Краматорська. Ми розуміємо, наскільки важливо дітям відволіктись у цей непростий час.

– На чому зосереджена команда на сьогодні і які у Вас плани на майбутнє?

– Для нас насамперед важливо надалі працювати, сплачувати податки, забезпечувати населення та ЗСУ медикаментами, зберігати й нарощувати робочі місця тощо. Кожен має працювати на своєму місці і робити свій внесок у спільну Перемогу.

 

Читайте також: Ситуація на ринку комерційної нерухомості. Що потрібно бізнесу уже сьогодні?

 новости ритейла украины, Рынок ритейла Украины, интервью от ритейла украины, статьи от ритейла украины

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*