18 января 2021

Названо топ-5 продуктів експорту та імпорту України у 2020 році

Названо топ-5 продуктів експорту та імпорту України у 2020 році
690

Експорт агропродукції залишається найбільш стабільним в Україні, незважаючи на складний 2020 рік, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на AgroPortal.

Таку інформацію наведено в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» на сторінці в Facebook.

Головними продуктами експорту є:

1. Зернові культури.

2. Жири та олії тваринного або рослинного походження.

3. Насіння та плоди олійних рослин.

4. Залишки та відходи харчової промисловості.

5. М'ясо та їстівні субпродукти.

«Зернові культури залишаються основною групою товарів в аграрному експорті, лише незначно зменшившись в розмірах - на 2% в порівнянні з 2019 роком. Зокрема це пов'язано зі зниженням врожаю у 2020 році через посуху в центральних і південних областях України », - пояснюють аналітики.

Щодо жирів рослинного і тваринного походження, - Україна збільшила експорт цієї продукції на 22%. Такого зростання вдалося досягти, у першу чергу, завдяки зростанню виробництва соняшнику, його внутрішньої переробки та збільшення обсягів продажів масла в країни Азії. Також Україна залишається №1 експортером соняшникової олії в ЄС, додали в УКАБ.

«Однак експорт насіння олійних скоротився на 28% в порівнянні до 2019 року через зменшення виробництва сої та ріпаку. Експорт залишків і відходів харчової промисловості зріс на 6%. М'ясо та їстівні субпродукти зменшилися на 8%, в тому числі з-за карантинних обмежень з боку ЄС на м'ясо птиці », - уточнюється в повідомленні.

В УКАБ відзначили, що в 2020 році поставки збільшилися за всіма ключовими продуктам імпорту.

«Їстівні плоди та горіхи імпортували на 18% більше ніж в 2019 році. Причиною цього є заморозки, які викликали неврожай. Особливо це вплинуло на яблука, ціни на які істотно зросли. З імпортних фруктів менше зросли ціни на банани », - підрахували експерти.

Риба і ракоподібні, молюски - виросли в імпорті на 6%.

«Алкогольні і безалкогольні напої та оцет виросли в імпорті на 10%. Частка вина та виноробної продукції в поставках в Україну з Євросоюзу є однією з найбільших в аграрному імпорті », - констатують в УКАБ.

Тютюн і промислові замінники тютюну зросли в імпорті на 12%.

Різних харчових продуктів завезли на 10% більше.

Читайте також: Право експорту в ЄС продукції тваринництва отримали 362 українські компанії

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги