25 июня 2021

Україна перезапускає систему корпоративного управління

Україна перезапускає систему корпоративного управління
1089

Уряд України докладає значних зусиль, щоб перезапустити систему корпоративного управління державними підприємствами. Рух здійснюється в кількох напрямках: тісна співпраця з Парламентом щодо законодавства, відновлення роботи Номінаційного комітету, консультації з міжнародними організаціями тощо, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Мінекономіки.

Про це розповів Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час круглого столу «Корпоративне управління ДП в Україні, Огляд ситуації з урахуванням керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)» 24 червня 2021 року.

«Вдячний ОЕСР, яка допомагає нам своїми аналітичними напрацюваннями. Адже перше, що спіткало мене на посаді – це глибока криза корпоративного управління і перше, що довелось вивчити напам’ять – це керівні принципи ОЕСР. Новий Огляд корпоративного управління в державних підприємствах в Україні стане для нас додатковим стимулом для підтримки темпу реформ з метою відповідності стандартам ОЕСР» - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час вітального слова.

За його словами, Національна економічна стратегія до 2030 року, яка була схвалена на початку цього року, передбачає подальші кроки щодо оновлення переліку організаційно-правових форм, у яких здійснюють свою діяльність державні компанії, професіоналізацію та централізацію функції власника.

«Говорячи про реформу корпоративного сектору, ми говоримо не лише про великі компанії, а про весь сектор державних підприємств. Якісні зміни у функціонуванні державного сектору економіки – пріоритет для створення більш ефективних, прибуткових та інвестиційно привабливих державних компаній. При цьому ми розглядаємо корпоративне управління як драйвер економічного зростання та боротьби з корупцією, у тому числі за рахунок створення ефективного балансу між усіма учасниками корпоративного управління», - підкреслив Олексій Любченко.

Олексій Любченко підкреслив необхідність старту номінаційного процесу: “Найближчим часом буде запущено роботу Комітету з призначення, адже це є передумовою належного формування наглядових рад та запуску реформи корпоративного управління на рівні підприємств державного сектору. Наразі серед найбільших підприємств є такі, які вже залишились без наглядових рад чи керівників, а є підприємства, де така ситуація станеться найближчим часом через закінчення строку контрактів”.

Зі свого боку заступник Генерального секретаря ОЕСР Масамичі Коно під час заходу позитивно оцінив дії українського Уряду з поліпшення корпоративного управління й наголосив на необхідності подальшої гармонізації законодавства та запровадженні наступних кроків: «Український уряд має чітко відокремити роль держави як власника й акціонера від ролі наглядових рад. У свою чергу наглядові ради повинні отримати повноваження та виконувати свої функції: висунення кандидатів на посади в органах управління державними підприємствами, проведення процедур їх звільнення, удосконалення фінансової й не фінансової відповідальності, звітування тощо».

Читайте також: ВВП України зросте на 4,1 % за підсумками року

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также