09 ноября 2021

Kraft Heinz створила кетчуп з томатів, вирощених в марсіанських умовах

Kraft Heinz створила кетчуп з томатів, вирощених в марсіанських умовах
1006

Kraft Heinz представила перший в історії кетчуп, створений в умовах, що імітують марсіанські — лімітовану серію космічного кетчупу Marz. Спільно з командою астробіологів із Космічного інституту Олдріна компанія виростила томати у ґрунті, максимально наближеному за складом до ґрунту червоної планети, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на ESM Magazine.

Мета проекту полягала не лише в прагненні зробити якісні томати для унікальної лінійки кетчупу, а й знайти нові способи їх вирощування на Землі та її межами. Для експерименту було збудовано теплицю «Червоний дім». У ній були змодельовані умови, з якими зіткнуться люди при вирощуванні врожаю на Марсі — від особливостей освітлення та температури до типу ґрунту. У результаті вдалося виростити кілька тисяч помідорів, з яких і було створено партію кетчупу Marz. Перша пляшечка нового кетчупу вирушила до стратосфери: вона побувала на висоті 37 000 метрів за температури -70 °C і повернулася на Землю.

Перший в історії експеримент із виробництва «марсіанських» помідорів тривав два роки. У ньому взяли участь фахівці Kraft Heinz – експерти в аналізі складних ґрунтово-кліматичних умов, виборі насіння та впровадженні передових технологій для розвитку сільськогосподарських культур – та провідні вчені Космічного інституту Олдріна при Технологічному інституті Флориди.

Спочатку дослідники протестували насіння в «червоній» теплиці, щоб перевірити, наскільки марсіанський ґрунт придатний для рослинництва. І як тільки було знайдено відповідні види саджанців, висадили томати. Експеримент став одним із найбільших «марсіанських» проектів, під час якого вчені створили унікальну теплицю для імітації умов червоної планети.

«Більшість досліджень, спрямованих на пошук способів вирощування саджанців на «червоній» планеті, були короткостроковими. Наразі ми вперше вивчили можливості вирощування плодоовочевих культур на Марсі протягом тривалого часу. У цьому й полягає унікальність проекту», – розповіли у прес-службі Kraft Heinz.

Читайте також: Очільник Kraft Heinz закликав покупців звикнути до постійного зростання цін на продукти

 

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также