21 січня 2022

Бізнес у США не отримує нової підтримки під час омікрон-хвилі

Бізнес у США не отримує нової підтримки під час омікрон-хвилі
1438

Хвиля омікрону значно погіршила перспективи найбільшої економіки світу. Схоже, що цього разу бізнес США не завалюватимуть грошима, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на ESM Magazine.

Нове експертне опитування The Wall Street Journal показало, що прогнози зростання економіки США в першому кварталі 2022 року знизилися в середньому більше ніж на процентний пункт до жовтневих - з 4,2% до 3%. Річний прогноз зменшився з 3,6 до 3,3%.

Учасники очікують, що інфляція в річному вираженні знизиться до 7% до 5% у липні, що суттєво вище за 3,4%, які вони в середньому пророкували у жовтні. До кінця року вони очікують на 3,1% (проти 2,6%).

Помітно змінилися очікування щодо політики ФРС. Дві третини опитаних очікують на підвищення ставки за підсумками засідання 15–16 березня та подальшого підвищення протягом року. Більше половини очікують на три підвищення ставки цього року, третина — понад три. У жовтні на підвищення ставки в березні очікували лише 5% опитаних, 40% вважали, що підвищення у 2022 році не буде зовсім.

Перед ФРС постало найскладніше завдання: в умовах зростання інфляції, порушення логістичних ланцюжків і поширення заразного омікрон-штаму коронавірусу не допустити зниження споживчих витрат, виробництва та пропозиції на ринку праці, причому одночасно. Головна небезпека для регулятора - "перегнути ціпок" з підвищенням ставки і обрушити економіку в різку рецесію, вказують опитані WSJ економісти.

Тим часом бізнес США, особливо малий, швидше за все, не отримає нової допомоги, пише видання. Республіканці в конгресі й особливо в розділеному Сенаті опинилися у зручній позиції, щоб «різати» будь-які ініціативи рівня пакету підтримки зарплат на $900 млрд, прийнятого у 2020 році. «Уряд США більше не має грошей під роздачу», - прямо заявив нещодавно видний сенатор-республіканець Ренд Пол.

Тим часом, низка галузей з різних причин не змогли скористатися гігантськими пакетами допомоги. Наприклад, фітнес-клубам не надто допомогли субсидії на зарплати через те, що в їхніх витратах переважає оренда. Зараз на порядку денному парламентських лобістів є широкий пакет для малого бізнесу на $60 млрд і кілька галузевих: допомога ресторанному сектору на $40 млрд, фітнес-індустрії на $30 млрд, готельній галузі на $20 млрд і автобусним перевезенням на $6 млрд.

З урахуванням того, що всі ці ініціативи мають бути схвалені конгресом до середини лютого, щоб увійти до плану витрат на поточний рік, шансів у них мало, пише WSJ.

За підсумками двох кризових років стало ясно, що великі пакети стимулювання економіки США трансформуються в інфляцію для всього світу. А остання через зростання ставок на розвинених ринках — зниження конкурентоспроможності тих, що розвиваються.

Читайте також: Центральний банк Китаю вперше майже за два роки знизив ключову ставку

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також

Кращі компанії

Особи

Блоги