01 червня 2022

Vičiūnai Group влітку остаточно покине російський ринок

Vičiūnai Group влітку остаточно покине російський ринок
1267

«Вічюнай груп», литовський виробник харчів з сурімі, рибної продукції та хлібобулочних виробів, завершить вихід з російського ринку влітку 2022 року, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на прес-реліз компанії.

Завершення роботи здійснюватиметься шляхом продажу бізнесу іноземному чи місцевому інвестору. Прискоренням продажу займається міжнародна аудиторська група Ernst & Young (EY).

«Вічюнай груп» безумовно підтримує боротьбу України за свободу, має твердий намір і неодноразово публічно підтверджувала своє рішення повністю піти з ринку РФ. Це рішення та його стратегія послідовно реалізуються на щоденній основі. Це єдиний раціональний та юридично правильний спосіб повністю залишити країну-агресора», - коментує член правління «Вічюнай груп» Дайнюс Матіошайтіс.

На даний момент список потенційних покупців активів «Вічюнай груп» у РФ налічує понад 30 компаній з усього світу. Зацікавленість виявили компанії з Китаю, Таїланду, Росії, В'єтнаму, Індії, Південної Кореї й кількох країн Близького Сходу, а також Європи.

Також, у зв’язку із запитами ЗМІ, інформуємо, що завод «Вічюнай груп» у Совєтську (Калінінградська область) досі функціонує через специфіку роботи харчової галузі. Сировина, що використовується для виробництва продукції із сурімі, заздалегідь закуповується у замороженому вигляді та у великих кількостях, адже її поставки безпосередньо залежать від сезону риболовлі. Зазвичай купується така кількість сировини, яка потрібна приблизно для піврічного виробництва, як це й було зроблено на початку 2022 року. В даний час все виробництво у РФ здійснюється із сировини, яку завод має на власних складах. Нова сировина не закуповується; понад 200 морських контейнерів із сировиною були повернуті постачальникам на початку російської агресії. Тож виробництво автоматично зупиниться, коли закінчиться наявна сировина.

«У Росії працювали тисячі західних компаній, які нині вирішують схожі проблеми, як і «Вічюнай груп». Багато з них, особливо з виробничими потужностями, на цей час просто припинили роботу і вичікують. «Вічюнай груп» твердо налаштована повністю вийти з російського ринку та направити розвиток свого бізнесу на Захід. Ми не змінюємо своєї позиції і послідовно дотримуємося стратегічного плану виходу з ринку РФ», - уточнює Д. Матіошайтіс.

Додамо, що серед партнерів «Вічюнай груп» відсутні юридичні та фізичні особи, що перебувають під санкціями ЄС, США та інших провідних держав. Втім, компанія не може контролювати, як і де її продукція поширюється оптовими продавцями або нашими клієнтами HORECA у великих містах Росії.

«Вічюнай груп», яка працює в Україні, із самого початку війни підтримує країну у контексті російської агресії. Об’єм допомоги перевищує 0,7 млн євро. Підприємства групи також надають у користування власну важку техніку та харчові продукти. У Литві компанія опікується розміщенням та харчуванням біженців та надає їм робочі місця.

Крім того, внаслідок війни в Україні «Вічюнай груп» втратила свій логістичний склад, який повністю згорів після обстрілу російської артилерії. Продукція, яка до того зберігалася на складі, передавалась підрозділам ЗСУ і ТрО.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також