01 червня 2022

Норвезький виробник добрив прогнозує серйозні проблеми з постачанням на ринку продовольства

Норвезький виробник добрив прогнозує серйозні проблеми з постачанням на ринку продовольства
1372

Норвезький гігант із виробництва добрив Yara заявив, що донорам необхідно терміново усунути дефіцит фінансування продовольчої програми ООН у розмірі 10 мільярдів доларів, щоб уникнути катастрофи, оскільки санкції щодо російських добрив та проблеми з експортом зернових України спричинили надзвичайний глобальний шок. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

«Світ усвідомив, що їжа може бути зброєю, і зараз її використовують», - сказав в інтерв’ю агенції Reuters Свейн Торе Холсетер, генеральний директор Yara International, одного з найбільших постачальників поживних речовин для рослин у світі під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

За його словами, в результаті війни, розв’язаної росіянами в Україні, на глобальному ринку на 15% зменшився обсяг постачання добрив. Окрім того, зростають ціни на газ, що робить виробництво добрив дорогим задоволенням. І ще виникають серйозні проблеми у ланцюгах постачання.

Девід Бізлі, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН, заявив, що до війни в Україні голодували близько 276 мільйонів людей в цілому світі. Зараз проблема може стати набагато серйознішою. Однак деякі багаті країні-донори, зокрема, з Перської затоки, не роблять внесків для реалізації програми ООН.

У березні Yara скоротила виробництво аміаку та сечовини через різке зростання цін на газ, але пізніше відновила обсяги відвантажень. Однак, досі Євросоюз на 40% залежав від постачання російського газу. Подальша можливість отримувати блакитне паливо з РФ незрозуміла навіть у тому випадку, якщо ЄС не запровадить ембарго. У цьому разі росіяни самі можуть перекрити кран, бо газ – це їхня зброя.

«Нам потрібно побудувати систему, яка буде менш залежною від Росії та більш екологічною, в тому числі з використанням відновлюваної енергії для виробництва добрив», – сказав Холсетер.

Тим часом ООН говорить про понад півмільйона людей в Ефіопії, південному Мадагаскарі, Південному Судані та Ємені в найважчій фазі гострої продовольчої безпеки. Африка загалом є одним з найбільш постраждалих регіонів. Yara передала Гані 18 000 тонн добрив і домовилася про поставку ще 40 000 тонн, сподіваючись, що з пожертвуваною частиною середня ціна знизиться.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua



Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також