16 июня 2022

Експорт української молочної продукції активно набирає обертів

Експорт української молочної продукції активно набирає обертів
836

Не дивлячись на ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж в квітні місяці. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року торгівля впала на 7%. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на agronews.ua.

Найбільшими імпортерами молока за травень стали:

- Польща – 490 тонн;

- Нідерланди – 300 тонн;

Щодо вершкового масла, то за травень в Україні було експортовано 780 тонн, що на 59% більше ніж в минулому місяці, а також на 8% більше ніж торік. Цей молочний продукт експортувався переважно до:

- Молдови – 260 тонн;

- Польщі – 240 тонн

- Нідерландів – 120 тонн.

За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, в найближчі місяці ситуація з експортом повинна поступово покращуватись, оскільки органи влади зацікавленні у підтримці вітчизняних молочних виробників.

В Україні молокопереробні підприємства продовжують працювати та закуповувати молоко. На сьогоднішній день попит на сире молоко в кожному регіоні варіюється в залежності від кількості робочих ферм та безпечної логістики.

В східній частині країни, особливо в Харківській області, пошкоджено значну кількість молочних ферм, які до війни забезпечували 7-8% валового надою від загального виробництва молока. За рахунок цього попит у переробників на сировину постійний та ціни в східному регіоні стабільно високі, що не скажеш про північну Україну, де молоко скуповують за набагато нижчою ціною.

Щодо цін на готові молочні продукти в супермаркетах, то вони мають деякі зміни. За останніх три місяці:

- Молоко (0,9 л., 2,6%)  зросло в ціні на 7% (середня ціна в травні – 35,74 грн);

- Масло вершкове (200 гр., 72,50%) подорожчало на 6% (середня ціна в травні – 61,60 грн);

- Сметана (340 гр., 20%) впала в ціні на 3% (середня ціна в травні – 38,5 грн);

- Сир Голландський (1 кг., 45%) зріс на 4% (середня ціна в травні – 321,7 грн).

«На початку червня на полицях в супермаркетах ми вже можемо спостерігати доволі великий асортимент молочних продуктів і навіть невеликі знижки. Це зумовлено відновленням виробництва (де це можливо) та зменшенням попиту порівняно з минулим роком, а також поступовим відновленням імпорту. Подальша ціна на молочні продукти буде залежати від цін на пальне, зміни собівартості кормів, а також розвитку військових дій», – пояснює експерт.

Читайте також: Nestlé в Україні розширила імпорт продуктів з ЄС

 

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также