05 серпня 2022

У румунському порту Констанца заявили про готовність надалі вивозити українське зерно та інші вантажі на експорт

У румунському порту Констанца заявили про готовність надалі вивозити українське зерно та інші вантажі на експорт
1581

Відкриття українських портів, перспектива якого зараз почала проглядатися, зовсім не означає, що порт Констанца у Румунії припинить допомагати Україні вивозити обіддя та інші вантажі критичного експорту, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Представники головного румунського порту заявили, що продовжать цю співпрацю та уже зараз шукають у ЄС коштів для її розширення. Вони нагадують, що Констанца після початку повномасштабного вторгнення російських агресорів, залишилася одним з небагатьох вікон у світ не лише для України, але й для інших країн, які не мають виходу до моря, а раніше користувалися послугами українських портів. Проте потенціал румунського порту не безмежний. Від початку війни через Констанцу відправлено 1,46 млн тонн зерна з України. Це відносно невеликий обсяг, але відвантаження не припиняються й після того,я к перший зерновоз вийшов від Українського узбережжя.

Як відомо, на його борту було 26 тис. тонн сільгосппродукції. Натомість румунський портовий оператор Comvex заявив, що цього тижня відправить 45 тис. тонн української кукурудзи до Ірану та судно з 30,5 тис. тоннами української та румунської кукурудзи до Лівії.

Подальша динаміка співпраці, звісно, залежить від того, «як працюватиме стамбульська угода, і від обсягів, які українські порти зможуть відправити», повідомив для агенції Reuters менеджер Comvex Віорел Панайт. Але вона, за його словами, не припинятиметься. «Від усього серця ми бажаємо, щоб вони змогли відновити свої ланцюгові потоки. Але ми тут і готові допомогти», - сказав Панайт.

Наприкінці липня запрацювала друга платформа для розвантаження барж, що приходять з Дунаю. На виході вона має потужність 70 тис. тонн на добу. Сюди компанія Comvex інвестувала 4 млн євро з розрахунком на те, що матиме можливість перевалки українських вантажів на додаток до інших.

Минулого року порт Констанца відправив морем 25,2 млн тонн збіжжя, що походило з Угорщини, Молдови, Сербії та Австрії. Україні же потрібно буде, зважаючи на очікуваний новий врожай, експортувати до 60 млн тонн зерна. Тож, як би Констанца не старалася, опрацювати весь обсяг порт не зможе.

Також в адміністрації порту повідомили, що зараз до Констанци прямує 183 581 тонна зерна. Окрім того, сюди привозять з України залізну руду та металопродукцію. На думку фахівців, румунська транспортна та логістична інфраструктура уже потребує інвестиції у розмірі 340 млн євро, щоб відчутно збільшити обсяги товаропотоків. Гроші шукають у фондах Євросоюзу.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також

Кращі компанії

Особи

Блоги