18 августа 2022

Дослідження: лише 5% малого бізнесу не зазнало втрат через війну

Дослідження: лише 5% малого бізнесу не зазнало втрат через війну
1149

Втрати, що зазнає малий та середній бізнес  внаслідок війни, суттєво зросли протягом останніх місяців. Про це свідчать результати опитування підприємців Європейською Бізнес Асоціацією, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на AgroPortal.

Так, 27% опитаних оцінюють такі втрати в суму до $10 тис., 28% — у діапазоні $10-50 тис., ще 13% — в діапазоні $50-100 тис., а 20% — більше $100 тис., що в півтора раза більше, ніж у травні. Про відсутність втрат повідомляють тільки 5% підприємців.

Водночас 22% опитаних бізнесів повідомляють про збитки майну чи активам безпосередньо внаслідок бойових дій. З них наразі 23% знаходяться на етапі фіксування збитків, а 11% звернулися до правоохоронних органів. Інші 63% не вчиняли жодних дій, направлених на фіксацію чи відшкодування збитків внаслідок бойових дій. Водночас 14% компаній повідомляють, що мають офіси чи виробництва на окупованих територіях.

Вже майже третина підприємців, а саме 28%, відновили свою роботу у повному обсязі, 37% — частково, і 16% МСБ досі не працюють. Порівняно з травнем збільшилась кількість компаній, що відновили повну роботу, адже тоді повноцінно працювали 21% компаній, 38% — частково, і 17% не працювали взагалі. Серед непрацюючих бізнесів 12% планують відновити роботу, а 4% можуть незабаром закритися.

Оцінка підприємцями власної фінансової стійкості залишається стриманою. Наразі 27% повідомляють, що їх фінансових резервів вистачить на кілька місяців, раніше таких було 34%. Ще 11% мають резервів на один місяць, а інші 20% — на пів року. Тільки 6% мають достатньо фінансових резервів на рік і більше. Кількість компаній, що вичерпали свої резерви, дещо збільшилась порівняно з травнем — з 29% до 32%.

Можливості бізнесу виплачувати заробітні плати дещо покращились, однак компанії почали частіше вдаватися до скорочення персоналу. В півтора раза збільшилась кількість компаній, вимушених звільняти співробітників — з 12% до 18%. Водночас зросла кількість підприємств, що виплачують заробітну плату в повному обсязі — з 23% до 34%. Ще 25% бізнесів дещо скоротили виплати, і тільки 15% наразі не мають змоги виплачувати співробітникам винагороду.

Водночас 63% опитаних не користувались ні державними, ні міжнародними програмами для підтримки свого бізнесу. Тоді як 16% скористались опцією сплати єдиного 2% податку, 6% — іншими податковими пільгами, 5% — кредитною програмою «5-7-9» і 1% — компенсацією за працевлаштування ВПО.

До того ж 5% опитаних підприємців повідомили, що користуються програмами міжнародної фінансової допомоги.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также