19 серпня 2022

В Україні посилили гарантії для бізнесу у рамках державно-приватного партнерства

В Україні посилили гарантії для бізнесу у рамках державно-приватного партнерства
1463

Україна зможе залучати довгострокові інвестиції для відновлення та розвитку в рамках державно-приватного партнерства. Відповідні зміни до Бюджетного кодексу України, які були розроблені Міністерством економіки, підписав Президент України Володимир Зеленський. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Мінекономіки.

Врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, є важливим кроком для ефективного залучення інвестицій в бюджет держави.

«В умовах, коли ворог завдає значних руйнувань нашій інфраструктурі, залучення інвестицій у її відновлення є пріоритетом для країни. Такі проекти передбачають довготривале співробітництво та взяття довгострокових зобов’язань від сторін. Раніше держава була позбавлена такої можливості, оскільки діяв принцип трирічного бюджетного планування», - зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Однією з новацій закону є запровадження взяття довгострокових зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів, які є державними партнерами (концесієдавцями) в рамках здійснення державно-приватного партнерства.

Внесення запропонованих змін до Бюджетного кодексу України дозволять:

- залучити приватний бізнес до реалізації масштабних проектів на умовах ДПП, у тому числі концесії. Це сприятиме модернізації наявної та створенню нової інфраструктури у воєнний та післявоєнний час для соціальної, транспортної, енергетичної, житлово-комунальної сфери та наданню громадянам якісних послуг;

- додати впевненості приватним партнерам (концесіонерам) у виконанні державою своїх зобов’язань та функціонуванні механізму ДПП (концесії).

Нагадаємо, у 2021 році Мінекономіки розробило низку підзаконних актів щодо забезпечення прозорості процесу відбору приватного партнера, а також запровадженню системного підходу до залучення приватного бізнесу в усіх сферах господарської діяльності. Державно-приватне партнерство дозволяє реалізувати пріоритетні та  соціально-важливі інфраструктурні проекти, а також сприяє покращенню бізнес-клімату в Україні.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також

Кращі компанії

Особи

Блоги