30 травня 2023

Китай також придушуватиме тіньовий флот

Китай також придушуватиме тіньовий флот
1087

Навіть найближчі союзники Росії починають хвилюватися через значне розширення флоту тіньових суден, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM. Але саме РФ після запровадження проти неї жорстких західних станцій, почала зневажати правила безпеки у сфері міжнародного судноплавства.

Компанія Voretxa, що займається аналізом даних, повідомила, що китайські порти посилюють портові інспекції суден, що заходять до їх причалів. Головним чином це стосується старих танкерів. Останнім портом, який запровадив жорсткіші заходи, є Циндао, який зосереджується на іноземних танкерах віком понад 10 років, що змінили власника за останні три роки.

В результаті судно під назвою Ocean Peri було затримано на кілька тижнів. І така ж доля спіткала ще декілька кораблів, які не пройшли перевірки. Нафтовий танкер Titan також був затриманий у Циндао протягом місяця після того, як не пройшов 20 перевірок безпеки. Його перейменували вже сім разів, а власників практично неможливо відстежити, хоча усе виглядало так, ніби судно має стосунок до Maersk, пояснили фахівці.

«Для суден, які працюють на непрозорих ринках і перевозять російську, іранську та венесуельську нафту, характерні недостатня документація та порушення безпеки», – зазначила у своєму останньому звіті компанія Maersk Broker. Також експерти вітають зусилля азійських портів, які мають допомогти у приборканні не лише темного, але й сірого флоту.

За даними компанії Vortexa, на початок травня ц.р. у водах Світового океану була уже рівно тисяча танкерів, які здійснювали непрозорі рейси. Майже три чверті з них почали працювати за чорними чи сірими схемами від початку поточного року.

Утім, брокерська компанія BRS заявляє, що зростання сірого флоту зараз сповільнилося. Це означає, що посилений контроль починає давати результати. Тож тим, хто продовжує обходити міжнародні санкції проти країн-ізгоїв, залишається повністю приховувати свої дії. Тобто, у них стало менше можливостей шляхом маніпуляцій зображувати легальну роботу.

Тим часом платформа TankerTrackers.com наполягає, що від початку повномасштабної війни між Україною та Росією розмір тіньового флоту збільшився більш ніж утричі, а кожне п’яте судно класу VLCC експлуатується з порушеннями.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також