22 лютого 2024

Океанські перевізники притримують контейнери для себе

Океанські перевізники притримують контейнери для себе
515

Тривала криза у Червоному морі спричинила появу додаткового попиту на транспортні потужності. Потрібно більше кораблів та більше контейнерів, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Відтак низка океанських перевізників самі запровадили тимчасовий мораторій на продажі будь-яких контейнерів. І вони ж тепер призупинили процесі повернення контейнерів орендодавцям.

Нинішня ситуація, звісно, ще далека від тої, яка склалася у розпал пандемії кілька років тому. Але дещо спільного між ними таки є, говорять експерти. Крім того, перевізники використовують набутий раніше досвід. Наприклад, більшість судноплавних компаній та експедиторів покладаються здебільшого на постачання обладнання для вантажних перевезень з зі своїх внутрішніх ресурсів. Застосовують методика оперативної «евакуації» контейнерів з місць імовірного накопичення, а також сучасні технології, що відстежують та контролюють переміщення кожного окремого контейнера.

Утім, пропозиція контейнерів на ринку все одно вже відстає від попиту. Особливо це видно на прикладі таких ринків, к Індія.

Раніше агенція Container Equipment Forecaster Drewry прогнозувала скорочення глобальних запасів контейнерів на 2,6% у порівнянні з минулим роком. В основному, воно мало відбуватися за рахунок списання старих «ящиків». Але на той момент у світовому обігу перебувало 55 млн teu. І без належного попиту вони накопичувалися на територіях морських портів чи залізничних терміналів, за що їх власники стягували штрафи з перевізників та експедиторів. Та вже у перші дні після виникнення кризи у Червоному морі ситуація почала стрімко змінюватися. 

Відтоді, як почали працювати нові маршрути навколо мису Доброї Надії, забезпечення ланцюгів постачання потребувало дедалі більшої кількості обладнання та транспорту. За даними торгової платформи Container xChange, на якій можна орендувати контейнери, лізингові ставки з китайських портів до США зросли у середньому на 200%. А все тому, що перевізникам знадобилося значно більше контейнерів на виконання довгих рейсів до Європи в обхід Суецького каналу.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також