22 лютого 2024

Штучний інтелект дедалі більше впливає на логістику та роздрібну торгівлю

Штучний інтелект дедалі більше впливає на логістику та роздрібну торгівлю
499

Протягом останнього святкового сезону завдяки підтримці штучного інтелекту (ШІ) галузь роздрібної торгівлі заробила $194 млрд, повідомляє Salesforce. Взагалі, торгівля все частіше використовує рішення, які підтримуються штучним інтелектом.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Наприклад, Amazon використовує ШІ для підвищення ефективності своєї логістики, особливо на останній милі, коли потрібно розвезти замовлені товари роздрібним покупцям. А польська компанія LPP використовує технології штучного інтелекту у своїй складській логістиці. Така ж компанія, як Sagra Technology, запровадила ШІ, щоб провести сегментацію клієнтської бази.

За словами експертів, у роздрібній торгівлі та пов’язаній з нею логістиці почалися радикальні зміни. Результатом активного та масштабного запровадження штучного інтелекту мають стати відкриті нові можливості для продавців, а також суттєві зміни в очікуваннях самих клієнтів.

Аналіз Salesforce показує, що ШІ мав значний вплив на поведінку споживачів і результати продажів за останні два місяці минулого року.

Майже в кожній п'ятій покупці (17%) були задіяні інтелектуальні алгоритми. Ця участь у процесі купівлі перетворюється на величезні суми грошей, а точніше, 194 мільярди доларів продажів у США протягом листопада та грудня.

Насправді у сезоні святкових розпродажів 2023 року штучний інтелект відіграв провідну роль вперше за всю історію, відзначають фахівці. Обсяги продажів збільшувалися, зокрема, завдяки точним і персоналізованим рекомендаціям щодо продуктів, які приваблювали клієнтів і спонукали їх робити покупки. Це інноваційний підхід до рекомендацій продуктів, який базується на аналізі даних і алгоритмах машинного навчання.

Також штучний інтелект, який найбільш точно прогнозує попит, дозволяє завезти на склади оптимальні партії «правильного» товару. Ви одночасно зменшуєте запаси, а також позбавляєтеся значної частини повернення та неліквіду. Але досі ШІ здебільшого працював у сфері доставки. За даними My Logistics Magazine, транспортні витрати на останній милі можуть досягати 55% загальних видатків на доставку. Тож тут є великий простір для боротьби з затримками, неефективними маршрутами, а також для економії палива, оптимізації роботи персоналу та техніки тощо.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також