16 травня 2024

Глобальне виробництво контейнерів досягає максимумів після пандемії COVID-19

Глобальне виробництво контейнерів досягає максимумів після пандемії COVID-19
438

Лише минулого місяця світове виробництво нових контейнерів досягло 521 тис. TEU. Про це повідомили аналітики компанії Linerlytica. Вони також відзначили, що такі обсяги свідчать про досягнення чергового максимуму після завершення пандемії COVID-19, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

В опублікованому звіті Linerlytica також вказано, що зараз всі виробничі потужності компаній, які виготовляють нові контейнери, зарезервовані під замовлення аж до кінця липня. На думку експертів, слід очікувати, що цього року глобальне виробництво контейнерів сягне 4 млн TEU. Для порівняння: протягом минулого, 2023 році, у світі було виготовлено лише 1,97 млн TEU.

Звісно, ці обсяги ще далекі від історичних рекордів, поставлених під час пандемії, говорять фахівці. Адже у 2021 році на глобальний ринок вийшло у півтора рази більше нових контейнерів – 6 млн TEU. Тоді надмірно високий попит пояснювали тим, що виникали проблеми з поверненням порожніх контейнерів, які масово застрягали у європейських та американських портах. Тепер же динаміка активного нарощування виробництва свідчить про те, що і у наш час почали виникати аналогічні проблеми. Однак зараз йдеться про порушення ланцюгів постачання через геополітичні зрушення та локальні війни і конфлікти.

З іншого боку, представники Linerlytica заявили: «Перевізники роздмухують паніку, Maersk стверджує, що втрата пропускної здатності на маршрутах Азія-Європа та у Середземномор’ї досягла 15-20%. Хоча ситуація з ефективними потужностями не така жахлива, як припускає перевізник, високий попит застав ринок зненацька, і виникає дефіцит контейнерного обладнання для суден».

За даними відкритих джерел, цього року найбільше контейнерів замовив оператор MSC – майже 400 тис. TEU. На другому та третьому місці, відповідно, ONE та Evergreen.

Тим часом представники Cosco Shipping Development (CSD) вважають, що нинішній сплеск виробництва контейнерів є реакцією ринку на минулорічне глибоке падіння. На думку експертів, попит на контейнери цього року має стабілізуватися.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також