29 июня 2021

Уряд посилює боротьбу з тіньовою зайнятістю

Уряд посилює боротьбу з тіньовою зайнятістю
797

З 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочнуться інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуватимуться відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Мінекономіки.

«Незадекларована праця наносить значну шкоду суспільству. Люди, які погоджуються на неофіційну зайнятість, ставлять себе у ненадійне та небезпечне становище, оскільки позбавлені захисту своїх соціально-трудових прав. Зокрема, це право на нормований робочий день та безпечні умови праці, право на лікарняні та відпустку, Крім того, людину можуть звільнити в будь-який момент. На сьогодні кількість таких працівників становить понад 3 мільйони. Наше завдання їх захистити», - зазначив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік включає два етапи:

- інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;

- інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Під час першого етапу, що тривав 6 місяців поточного року, інспектори праці проінформували понад 62 тис. роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування, зокрема у сферах торгівлі було проінформовано 36 тис. осіб, сільського господарства – 6 тис. осіб, транспорту – 5 тис. осіб, організації харчування – 3 тис. осіб.

З 1 липня розпочинається другий етап кампанії. Тепер у полі зору будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

Читайте також: Україна перезапускає систему корпоративного управління

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Раздел: > Новости Украины

Теги:

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также