01 вересня 2022

Уряд готує діджиталізацію дозвільних документів

Уряд готує діджиталізацію дозвільних документів
1015

Кабінет Міністрів України на засіданні 30 серпня схвалив проєкт закону про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Мінекономіки.

Як зазначається, ініціатива передбачає створення Комісії з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання. Її очолить міністр економіки України, а до складу увійдуть представники ОПУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Мін’юсту, Мінфіну, Мінцифри, Мінрегіону, ДРС. Комісія засідатиме щонайменше двічі на місяць.

У межах засідань комісії передбачається, що органи влади будуть «захищати» інструменти, які необхідно залишити для ефективного та якісного регулювання бізнесу.

«Уряд на підставі пропозицій комісії затверджуватиме Виключний перелік інструментів регулювання бізнесу. З 1 січня 2023 р. інструменти держрегулювання, які не будуть визначені законами та не включені до постанови про Виключний перелік, визнаватимуться недійсними», — уточнили у міністерстві.

Водночас законопроєкт пропонує, що в разі необхідності запровадження після 1 січня 2023 р. нового інструменту державного регулювання господарської діяльності, орган влади ініціюватиме внесення такого інструменту до Виключного переліку з одночасним виключенням з нього 2-х інших інструментів в цій же сфері.

Також законопроєкт пропонує створення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів, яка забезпечить діджиталізацію інструментів з Виключного переліку.

«Виклик, який стоїть перед нами, — зробити так, щоб українська економіка працювала вже зараз, не чекаючи закінчення війни. Для цього маємо впроваджувати зміни, які створюють сприятливе середовище для бізнесу. І скасування зайвих та надмірних регулювань — один із кроків на цьому шляху», — зазначила перший віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також