09 грудня 2024

Всеукраїнський День Логіста: Нові можливості в логістиці

Всеукраїнський День Логіста: Нові можливості в логістиці

3370

28-29 листопада в Києві відбулася наймасштабніша логістична подія року — ХХХІ Всеукраїнський День Логіста: Нові можливості в логістиці.

Це єдина в Україні щорічна спеціалізована зустріч для професіоналів логістики та суміжних галузей. На ній зібралися понад 1000 учасників з усіх регіонів країни щоб обговорити тенденції розвитку логістики в поточних умовах і провести перемовини з поточними і перспективними партнерами.

Організатором конференції виступила В2В медіа-група TradeMasterGroup.

Розподіл учасників за галузями діяльності виглядав так:

- складська і транспортна логістика — 28%;

- виробники — 25%;

- рішення для бізнесу — 17%;

- дистриб’ютори — 16%;

- мережі магазинів — 11%

- ЗМІ — 3%.

Розріз аудиторії за посадами мав такий вигляд:

- СЕО, директори — 20%;

- директори з логістики — 16%;

- менеджери з логістики — 12%;

- керівники відділів логістики — 10%;

- комерційні директори — 9%;

- керівники відділів продажів — 7%;

- менеджери з продажів — 7%;

- керівники з розвитку і впровадження — 5%;

- керівники з HR — 5%;

- власники бізнесу, партнери — 3%;

- керівники з управління запасами — 3%;

- керівники відділів ЗЕД — 3%.

Партнерами конференції стали компанії:

Генеральний партнер – AFINA GROUP

Міжнародний логістичний партнер — Укравтологистика

Технологічний партнер з автоматизації логістики — Konsort

Партнер з впровадження e-ТТН — Linkos Group

Логістичний оператор №1 в Україні — Global Ocean Link

ІТ Партнер — ABM Cloud

Партнер з міжнародної логістики — EURO FORWARDING

Офіційний Партнер Експерт з логістичних рішень — Пульс Лоджистик

Твій надійний Партнер із автоматизації складу — KAPELOU

Партнер з виготовлення кузовів-фургонів — ІНТЕРКАРГОТРАК

Український онлайн-сервіс управління логістикою — Sovtes

Лідер міжнародних логістичних рішень — UNI-LAMAN GROUP

Страховий партнер — Гарант АТ «Страхова компанія  «ІНГО» 

Партнер кава-брейку — Discaf

Експерт з автоматизації логістики — ItUa

Ваш персональний логістичний провідник — Навіс Груп

Міжнародний партнер з FTL перевезень — Бей-Транс

Якісний постачальник телематичних рішень — Linqo- частина Ruptela Group

Міжнародна транспортно-експедиційна компанія — ТОВ "ФТП"

Партнер багатообігової полімерної тари – Полімерцентр

Партнер логістики останньої милі - ANT-Logistics

28 листопада сесію виступів відкрив модератор Євген Нікушин, директор з логістики Fado, який звернувся із вступним словом до учасників виставки.

Перший спікер, Андрій Мокряков, старший консультант аналітичного департаменту Pro-Consulting, презентував «Аналіз ринку логістичних послуг країни. Тренди, складності, можливості для України».

За словами спікера, основні виклики, з якими стикається ринок, включають відносну стабільність, лібералізацію залізничних перевезень, зростання цін на автоперевезення, а також кадрові проблеми, які потребують термінового вирішення. Андрій акцентував увагу на важливості фокусування на стратегічних викликах, що можуть вплинути на подальший розвиток логістики в Україні.

У презентації також було розглянуто основні показники зростання вантажообігу, зокрема щомісячне зростання автоперевезень аграрної продукції восени та швидке відновлення ринку внутрішніх перевезень. Водночас, спостерігається дефіцит на ринку овочесховищ, що вказує на необхідність покращення інфраструктури зберігання. Ці фактори свідчать про динамічні зміни в галузі, які можуть стати як викликами, так і можливостями для бізнесу.

Прогнозовані тренди на 2024-2025 роки включають зміни в ході бойових дій, залучення нових спеціалістів до галузі та ризики в енергетиці. Андрій Мокряков підкреслив важливість будівництва нових потужностей зберігання, що може суттєво вплинути на ефективність логістичних процесів.

Валерій Губарєв, комерційний директор Всеукраїнського клубу АЕО, виступив із темою «Спільний митний простір з ЄС: авторизований економічний оператор та митне представництво. Нові можливості в міжнародній торгівлі та зовнішньоекономічній діяльності (ЗЕД)».

Спікер розглянув нові можливості, які відкриваються для українського бізнесу після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS). Це дозволяє вітчизняним підприємствам користуватися спрощеннями та перевагами, які вже доступні бізнесу 35 країн-учасників.

Валерій акцентував увагу на перевагах, які отримують авторизовані економічні оператори, зокрема, на можливості виконання митних формальностей в першочерговому порядку, зменшення фінансових гарантій та використання спеціально визначених смуг руху в пунктах пропуску. Також підкреслюється важливість дотримання вимог митного та податкового законодавства, ведення належного бухгалтерського обліку та забезпечення стандартів безпеки для отримання авторизацій на спрощення.

Крім того, спікер розглянув роль митного представництва, яке може діяти як пряме або непряме, та його вплив на процес митного декларування. Валерій Губарєв пояснив, що залучення митного брокера може спростити процедури для імпортерів, проте відповідальність за сплату митних платежів залишається за імпортером.

Марія Голубова, керівниця відділу імпортної логістики ТОВ «Бюро Вин» (Goodwine), презентувала доповідь «Європейські митні спрощення і переваги для імпортера. На шляху до єдиного митного простору з ЄС. Практика застосування та до чого треба готуватися і що робити бізнесу».

Спікерка підкреслила важливість підготовки бізнесу до змін у митному законодавстві, які пов'язані з інтеграцією України до європейського митного простору. Марія акцентувала увагу на необхідності адаптації українського законодавства до вимог ЄС, що включає ухвалення нового Митного кодексу, який відповідатиме стандартам Євросоюзу.

У презентації також обговорюються нові реалії міжнародної логістики, зокрема зміни, які сталися після введення нових вимог до експорту та адаптації українського законодавства. Спікерка зазначила, що бізнесу слід активно долучатися до бізнес-асоціацій, щоб мати можливість впливати на зміни в законодавстві та отримувати спрощення, такі як статус авторизованого економічного оператора (АЕО). Це є важливим кроком для підготовки до вступу України до європейського Митного союзу.

На завершення, Марія Голубова підкреслила, що програма АЕО, яка почала працювати в Україні у 2019 році, є одним з обов'язків країни в рамках угоди про асоціацію з ЄС. Вона закликала бізнес до активної участі в цій програмі, оскільки це може суттєво полегшити процес імпорту та забезпечити конкурентні переваги на ринку.

Презентація Віталія Пересади, керівника відділу страхування фінансових ризиків Дирекції корпоративного бізнесу АТ «Страхова компанія «ІНГО», мав назву «Фінансові інструменти гарантування сплати митних платежів міжнародної (NCTS) та національної (МКУ) систем. Можливості використання та переваги комплексного страхового покриття».

Спікер висвітлив важливість загальних та індивідуальних гарантій, які дозволяють підприємствам спростити митні процедури, зокрема, через можливість використання однієї гарантії для декількох транзитних декларацій. Це значно полегшує процес митного оформлення для компаній, які активно займаються експортом та імпортом товарів.

Крім того, Віталій акцентував увагу на перевагах комплексного страхового покриття, яке пропонує компанія «ІНГО». Він підкреслив, що компанія займає лідируючі позиції на страховому ринку України, зокрема в сегментах страхування юридичних осіб та майна. Спікер навів статистичні дані про зібрані премії та активи, що свідчить про надійність і стабільність компанії в умовах сучасного ринку

На завершення, Віталій Пересада розглянув можливості, які відкриває митний безвіз для підприємств, зокрема, в контексті спрощення процедур та зменшення витрат на митні платежі. Він також наголосив на важливості дотримання вимог митного та податкового законодавства, що є критично важливим для отримання гарантій та успішного ведення бізнесу в Україні.

Світлана Нескоромна, фахівець комерційного відділу Euro Forwarding, розповіла про «Імпорт альтернативних джерел живлення: ключові аспекти».

Спікерка зазначила, що батарейки, акумулятори та павербанки стали важливим товаром в умовах високого попиту, викликаного частими відключеннями електроенергії. Особливу увагу Світлана приділила специфіці транспортування таких вантажів, які належать до класу небезпечних, і необхідності правильного оформлення документів, зокрема MSDS, UN 38.3 report та сертифікатів ISO.

Світлана підкреслила ключові аспекти перевезення альтернативних джерел живлення, включаючи способи транспортування (авіа, морські, автомобільні) та вимоги до пакування. Наприклад, вантаж має бути упакований у спеціальні коробки з відповідним маркуванням, а перевізники повинні мати ліцензію ADR. Спікерка пояснила, що правильне транспортування таких товарів мінімізує ризики та забезпечує їх безпечне постачання.

Окремо було наголошено на важливості утилізації батарей, павербанків і акумуляторів, які містять токсичні речовини. Переробка дозволяє вилучати цінні метали та зменшувати негативний вплив на довкілля. Наприкінці Світлана Нескоромна підкреслила, що дотримання екологічних стандартів і логістичних вимог є ключовим для сталого розвитку в цій сфері.

Дмитро Сагайдачний, керівник відділу ЗЕД, Перша Приватна Броварня, висвітлив «Проблемні питання міжнародної логістики».

Презентація охопила різні аспекти, такі як вплив зміни цін на перевезення на вартість товару, а також організацію перевезень і проблеми, пов'язані з митним оформленням. Спікер акцентував увагу на важливості економічної складової, зокрема на курсі валют та витратах на транспортування, що є критично важливими для ефективного управління логістичними процесами.

Дмитро також розглянув питання збірних вантажів, зокрема, пломбування, перезавантаження та відповідальність перевізника. Він підкреслив важливість комплексних логістичних рішень, які включають етапи збору, зберігання, комплектування та розмитнення. Це дозволяє оптимізувати процеси та зменшити ризики, пов'язані з міжнародними перевезеннями, особливо в умовах політичної кризи та війни.

Крім того, Дмитро Сагайдачний запропонував творчий підхід до вирішення проблем, зокрема через використання «сухих портів» та інтермодальних перевезень, які можуть стати майбутнім галузі. Він наголосив на важливості адаптації до швидкоплинних змін на ринку та необхідності впровадження інноваційних рішень для забезпечення ефективності міжнародної логістики.

Іван Ісаєнко, керівник LCL відділу ТОВ «ФТП», виступив із доповіддю «LCL перевезення: як зберегти контроль та ефективність у нових реаліях ринку».

Спікер розповів, що компанія FTP, яка вже 13 років успішно працює в сфері міжнародних перевезень, акцентує увагу на важливості створення якісного сервісу для українських клієнтів. Вона пропонує регулярні суднові ходи двічі на місяць з кожного порту, а також аналітичний підхід до формування маршрутів, що дозволяє забезпечити оптимальні рішення для перевезення вантажів.

Основні аспекти, на які звернув увагу Іван, включають гнучкість, надійність та інформування клієнтів. Завдяки комплексному підходу до LCL сервісу, компанія забезпечує можливість впливати на всі етапи логістичного ланцюга, постійно розширюючи пул перевірених агентів-підрядників. Спікер підкреслив важливість швидкої передачі інформації про статус вантажу, що включає фотоконтроль на різних етапах перевезення, а також своєчасне інформування про ETA та план вивезення.

Крім того, компанія FTP прагне допомогти експедиторам підвищити їхні фінансові показники, пропонуючи привабливий LCL сервіс, мінімізацію ризиків та додаткових витрат. Іван Ісанєнко зазначив, що завдяки якісному сервісу та вигідним логістичним рішенням, компанія досягла значного зростання обсягу вантажів та нових клієнтів у своїх консолях. Презентація завершилася акцентом на важливості підтримки експедиторів у випадках непередбачуваних обставин, що підкреслює надійність та професіоналізм команди FTP.

Ігор Мастеляк, керівник напряму автозамовлення мережі аптек «Подорожник» презентував виступ «Ефективне управління асортиментом та запасами: автоматизація як стратегічний підхід».

Спікер розглянув асортиментну матрицю, яка включає обов'язковий асортимент, що має бути присутнім в аптеках, де фіксується попит. Він підкреслив важливість ручного замовлення для товарів, які не можуть бути автоматично включені в матрицю, а також необхідність контролю за попитом у різних підрозділах.

У своїй доповіді Ігор також акцентував увагу на помилках, які виникають у процесі управління асортиментом, таких як недостатня увага до дороговартісних товарів і запізнілий розвиток позицій в асортиментній матриці. Він запропонував рішення для покращення ситуації, зокрема, введення винятків до автоматичних правил та розробку чіткої логіки для міграції товарів між різними статусами матриць. Це дозволяє зменшити відмови та покращити обертовість товарів.

На завершення, спікер підкреслив важливість автоматизації запасів, що включає оптимізацію процесів прийому неліквідів та оцифрування процесів для легшого контролю. Він зазначив, що залучення складської логістики допомогло виявити вузькі місця та покращити управління запасами. Ігор Мастеляк закликав до постійного моніторингу основних показників ефективності та ініціювання змін залежно від поточної ситуації, що є ключовим для успішного управління асортиментом у мережі аптек.

Виступ Віталія Кучменко, керівника управління сервісної логістики «Пульс Лоджистик», мав назву «PLS: логістика для бізнесу».

Презентація була зосереджена на важливості логістики для бізнесу та на можливостях, які пропонує компанія «Пульс Лоджистик». Вона охоплює ключові аспекти ланцюгів постачання, включаючи національне покриття, яке складає 72 000 м², та наявність понад 35 локацій для відвантаження в Криму. Спікер підкреслив, що компанія має гнучку структуру власності, де 25% складають власні потужності, а 75% — наймані, що дозволяє ефективно адаптуватися до потреб клієнтів.

Віталій акцентував увагу на сучасних складських послугах, які включають систему відеонагляду 24/7, контроль санітарних вимог та стандартів якості, а також обробку вантажів різної складності. Він також зазначив важливість автоматизації процесів, індивідуального підходу до партнерів та використання сучасних IT-рішень, таких як WMS, TMS та електронний документообіг, що сприяє підвищенню ефективності та прозорості в співпраці.

На завершення, Віталій Кучменко розглянув фінансову стабільність компанії, яка забезпечується підтримкою акціонерів та співпрацею з міжнародними банками. Він також поділився планами на 2024 рік, які включають розширення територій співпраці, послуг останньої милі та крос-докінгу, що свідчить про амбіції компанії щодо зростання та розвитку в умовах сучасного бізнес-середовища.

Олексій Болтєнков, керівник департаменту логістики та клієнтського сервісу PepsiCo Ukraine, виступив із презентацією «Аналітика та клієнтський сервіс як засоби підвищення ефективності логістики».

Спікер почав доповідь з викликів, які стоять перед компанією до 2024 року, зокрема, необхідності посилення мобілізації та зміни підходів до управління ключовими показниками ефективності (KPI). Важливим аспектом є максимальна автоматизація, яка визначена як виклик на 2025 рік, що включає використання автоматизованих транспортних засобів та завантажувальних одиниць.

Олексій також підкреслив, що рівень сервісу є відповідальністю всієї компанії, і кожна функція має свої цілі, які впливають на цей рівень. Вона містить приклади фінальних звітів та візуалізацій, що ілюструють оцифрування складності логістики, зокрема, аналіз різних видів логістичних процесів, таких як імпорт, виробництво та ко-пакінг.

Олександр Ширяєв, CEO ABM Rinkai, презентував доповідь «TMS-технології vs людський фактор: чому варто діджиталізувати логістику саме зараз?».

Спікер підкреслив, що світ змінюється, і компанії, які не адаптуються до нових умов, ризикують втратити свої позиції на ринку. Діджиталізація дозволяє створювати нові, ефективні процеси, які можуть забезпечити конкурентну перевагу, у той час як відновлення застарілих систем є значно складнішим завданням.

Олександр також акцентував увагу на ризиках, пов'язаних із впровадженням змін, зокрема на відсутності необхідних компетенцій і ресурсів для реалізації нових ідей. Він зазначив, що динамічна маршрутизація та нові технології, такі як ABM Route Sense, можуть суттєво покращити ефективність логістичних операцій, зменшуючи час у дорозі та витрати на транспортування. Важливим аспектом є також впровадження електронних документів, таких як е-ТТН, що стане обов'язковим в ЄС з 2026 року.

На завершення, Олександр Ширяєв підкреслив, що діджиталізація є неминучою, і компаніям слід зосередитися на створенні нових процесів, які зможуть служити їм у найближчі десятиліття. Він закликав до розуміння, що зміни потребують часу, і що побудувати нову систему за короткий термін неможливо. Важливо не боятися ризиків, адже без змін компанії можуть залишитися позаду більш сучасних і гнучких конкурентів.

Олег Фещенко, директор департаменту з дистрибуції та логістики Comfy, виступив із темою «Фокус на задоволення потреб клієнта, або як утримувати статус лідера з продажів техніки та електроніки в умовах турбулентності».

Спікер розповів, що Comfy демонструє вражаючі результати, зокрема, кожен другий житель України відвідав їхні офлайн-магазини, а також що компанія обслуговує понад 1 мільйон клієнтів у 2023 році. Це свідчить про високу популярність та довіру до бренду.

Олег підкреслив важливість логістики в забезпеченні високого рівня сервісу. У 2024 році компанія планує реалізувати кілька нових проектів, які включають зменшення кількості діапазонів доставки, безкоштовну доставку на будь-який поверх для певних товарів, а також розвиток послуг pick-up у магазинах. Це дозволить Comfy покращити обслуговування клієнтів і підвищити їх задоволеність.

Крім того, компанія активно займається благодійністю та має розгалужену мережу регіональних складів і партнерських точок доставки. Це дозволяє забезпечити швидку та ефективну доставку товарів, що є критично важливим у сучасних умовах.

Доповідь Олександра Зозулі, заступника комерційного директора UNI-Laman Group, мала назву «Контейнерні перевезення залізничним сполученням з Китаю до Європи Транскаспійським маршрутом».

Спікер підкреслив важливість Иранскаспійського маршруту як альтернативи традиційному Транссибірському коридору, а також морським перевезенням, які стали менш вигідними через збільшення часу доставки та вартості фрахту. UNI-Laman Group має значний досвід у цій сфері, зокрема, запуск регулярних контейнерних перевезень між Китаєм та Україною, що свідчить про зростаючий попит на залізничні перевезення.

Олександр акцентував увагу на сильних сторонах UNI-Laman Group, таких як наявність власних автопарків, митних складів та команди з понад 1000 досвідчених фахівців. Це дозволяє компанії ефективно управляти логістичними процесами та забезпечувати високу якість обслуговування клієнтів.

Спікер обговорив технічні, політичні та митні бар'єри, які можуть впливати на доставку вантажів, такі як монополія на залізницях, обмеження інфраструктури та можливі політичні обмеження. Незважаючи на ці виклики, UNI-Laman Group готова до форс-мажорних ситуацій завдяки наявності альтернативних сервісів, що дозволяє зберігати конкурентоспроможність на ринку.

Роман Данилко, СЕО Компанії Defin, виступив з презентацією «Фінтех та інновації в логістиці».

Спікер наголосив, що Україна посідає 141 місце серед найбільш розвинених економік світу, але водночас є однією з провідних країн у сфері IT-аутсорсингу. Українські стартапи активно впроваджують інноваційні рішення, які створюють нові тренди, зокрема в таких сферах, як AI/ML, FinTech, IoT та GameDev.

Роман акцентував увагу на змінах у законодавстві та трансформаціях на ринку логістики, які відкривають нові можливості для розвитку фінансових технологій. Він окреслив п'ять ключових кроків для інтеграції фінтех-рішень у логістичні компанії, включаючи інтеграцію по API, підключення еквайрингу та сервісу ПРРО, а також проведення тестування. Це дозволяє компаніям, які займаються доставкою, приймати оплати не лише готівкою, що значно спрощує процес.

На завершення, Роман Данилко поділився практичним досвідом впровадження нових технологій у компанії VARUS.UA, де кур'єри можуть приймати оплату карткою через смартфон. Це не лише підвищує ефективність, але й задовольняє потреби клієнтів, адже доставка організована у чіткі часові слоти, а інтегрований трекінг дозволяє відстежувати місцезнаходження кур'єра в реальному часі.

Гліб Сотула, офіцер 228-го окремого батальйону матеріального забезпечення, у своїй презентації висвітлив критичну роль логістики в умовах бойових дій. 228-й батальйон є спеціалізованим підрозділом, що забезпечує фронтові бригади боєприпасами, продовольством та паливно-мастильними матеріалами. Ефективність його роботи напряму впливає на успіх операцій на сході України, де постачання ресурсів має відбуватися безперебійно та вчасно, незважаючи на всі виклики.

Особливу увагу було приділено інноваційному підходу до логістики. Батальйон використовує не лише армійську техніку, а й залучає комерційний транспорт, що дозволяє оптимізувати процеси постачання. Наприклад, великогабаритні автоцистерни значно підвищують ефективність доставки пального, замінюючи кілька військових машин і знижуючи навантаження на водіїв. Цей підхід забезпечує гнучкість і зниження витрат, що особливо важливо в умовах інтенсивних бойових дій.

Наприкінці виступу спікер наголосив на важливості підтримки з боку відповідального бізнесу, який вже зробив значний внесок у посилення батальйону. Проте, потреби залишаються високими: додаткові автоцистерни критично необхідні для виконання завдань. Гліб Сотула закликав усіх, хто має можливість, долучитися до підсилення 228-го батальйону, підкреслюючи, що внесок у військову логістику — це внесок у спільну перемогу.

Закінчився перший день врученням національної Премії - Ukrainian Logistics Award-2024, яку третій рік поспіль ініціює наша компанія ТрейдМастерГруп

Переможці:

ТОВ "КОМПАНІЯ "УКРАВТОЛОГІСТИКА"- Найкраща комплексна логістична компанія

UNI-LAMAN GROUP - Найефективніша логістична компанія

Meest China – Логістична компанія року

UNI-LAMAN GROUP - Найвідоміша логістична компанія,

Тальман – Лідер логістичної галузі

UNI-LAMAN GROUP - Лідер з комплексної логістики

ТОВ Чілд Логістика – Найкращій логістичний оператор року

UNI-LAMAN GROUP - Найстабільніша логістична компанія

УВК - Сама динамічна компанія у Логістиці

Тальман - Інноваційна логістична компанія,

YARD Delivery - Найкраще інноваційне краудсорсингове логістичне рішення

Експерт в Логістиці - СТАР-СВІТ ТРАНС

Прорив року в логістиці - PARKTRANS

Другий день розпочав Тарас Рудий, директор складського департаменту ТОВ «Левітрейд», виступив із доповіддю «Шлях у 945 дні до мрії. Успішний кейс логістичного комплексу Levіtrade, реалізований після повномасштабного вторгнення».

Спікер детально описав процес будівництва власного складу площею 10 000 м², що включає переїзд товарів, закупівлю спеціальної техніки та обладнання, а також навчання персоналу. Важливим аспектом є те, що компанія прагне забезпечити високий рівень сервісу для своїх клієнтів, що стало основною метою реалізації цього проекту.

Тарас розглянув труднощі, з якими стикалися компанії під час роботи на складах, такі як невідповідність складських площ, проблеми з електрикою та необхідність проведення інвентаризацій. Спікер акцентував увагу на важливості впровадження системи управління складом (WMS), яка дозволила значно підвищити ефективність роботи, зокрема, збільшити швидкість обробки товарів та точність інвентаризації. Це стало можливим завдяки капітальним інвестиціям у нове обладнання та технології.

На завершення виступу, Тарас Рудий підкреслив, що успішна реалізація проєкту не лише покращила внутрішні процеси компанії, але й дозволила забезпечити якісний сервіс для зовнішніх клієнтів. Це свідчить про стратегічний підхід «Левітрейд» до розвитку логістичних послуг в умовах сучасних викликів, що ставить компанію на передову в галузі.

Володимир Гузь, комерційний директор GOL, розповів про «Сучасні виклики української морської логістики. Чи є альтернатива?»

Спікер зазначив, що до 2022 року близько 70% українського експорту здійснювалося через морські порти, але війна та блокада суттєво змінили логістичні маршрути. У 2022 році порти України були закриті, що призвело до великих заторів у залізничних перевезеннях, а у 2023 році спостерігається відновлення великих портів для масових відправлень.

Володимир акцентував увагу на необхідності розвитку альтернативних маршрутів та розширення пропускної здатності дунайських портів, таких як Ізмаїл та Рені. Він підкреслив важливість міжнародної підтримки та співпраці з НАТО для забезпечення безпеки судноплавства у Чорному морі. Серед запропонованих рішень – використання портів сусідніх країн, таких як Румунія, Польща та Балтійські країни, а також інвестиції в модернізацію інфраструктури.

Крім того, Володимир Гузь обговорив проблеми, пов'язані з безпекою судноплавства, кадровим голодом та необхідністю адаптації до нових умов. Він запропонував рішення, такі як впровадження супутникових технологій для моніторингу безпеки, залучення міжнародних морських сил, а також гнучкі графіки роботи та соціальні програми для підтримки працівників.

Юлія Далібук, маркетинг директорка robota.ua, презентувала «Аналітику ринку праці в логістиці України 2024».

Спікерка розглянула демографічну ситуацію, що впливає на ринок праці, а також активність роботодавців у цій галузі. Важливими аспектами є зміни в попиті на робочі місця, які можуть бути зумовлені економічними та соціальними факторами, а також впливом глобальних тенденцій.

Юлія проаналізувала заробітну плату в секторі логістики, порівнюючи дані з попередніми роками та вказуючи на основні фактори, що впливають на рівень оплати праці. Вона також поділилася результатами щорічного опитування роботодавців, яке проводить robota.ua, що дозволяє зрозуміти потреби компаній у кваліфікованих кадрах та їх очікування щодо заробітної плати.

На завершення, Юлія Далібук запропонувала рекомендації щодо покращення відгуку на вакансії в логістиці, зокрема, акцентуючи на важливості адаптації пропозицій роботодавців до потреб ринку. Вона підкреслила, що для успішного розвитку галузі необхідно враховувати зміни в демографічній ситуації та активно реагувати на виклики, що постають перед ринком праці.

Дмитро Борисов, комерційний директор Linkos Group, виступив із темою «Як проєкт е-ТТН впливає на розвиток логістики в Україні? Чому бізнесу варто вже зараз готуватися до впровадження е-ТТН?»

Спікер наголосив, що е-ТТН допоможе вирішити численні виклики сучасної логістики, такі як складність відстеження вантажів у реальному часі, відсутність єдиної системи документообігу та ризики, пов'язані з паперовими документами. Цифровізація процесів дозволить знизити адміністративне навантаження, підвищити прозорість і контроль, а також оптимізувати витрати.

Дмитро акцентував на тому, що бізнесу варто вже зараз почати підготовку до впровадження е-ТТН, оскільки проект проходить законодавче врегулювання, а технічна реалізація наближається до завершення. Він зазначив, що е-ТТН зменшить ризики, пов'язані зі змінами в ринковому середовищі, і надасть компаніям конкурентну перевагу. Спікер також наголосив на важливості партнерства з розробниками та можливості впливати на розвиток продукту, щоб він відповідав потребам бізнесу.

На завершення, Дмитро Борисов закликав учасників конференції приєднатися до впровадження е-ТТН, підкресливши, що це не лише підвищить ефективність їхнього бізнесу, але й дозволить стати частиною цифрової трансформації України. Він запропонував готові рішення для інтеграції з існуючими обліковими системами та наголосив на важливості якісного навчання персоналу та залучення всіх учасників процесу для успішного впровадження нової системи.

Анна Шамрай, директорка з логістики та ланцюгів постачання Ашан Україна, презентувала «Практичні кейси кризового управління логістикою: як Ашан підтримував стабільність ланцюгів постачання в умовах економічної та операційної нестабільності».

Спікерка акцентувала увагу на викликах, з якими стикалася компанія, таких як забезпечення магазинів товарами під час війни, оптимізація транспорту та складських площ, а також нестача кваліфікованого персоналу.

Анна описала стратегії, які були впроваджені для подолання цих викликів. Серед них — централізоване управління замовленнями, визначення найважливіших потреб магазинів, а також адаптація IT-інструментів для покращення процесів. Вона підкреслила важливість стратегічного запасу товарів та власного імпорту критичних товарів, що дозволило компанії швидко реагувати на зміни в попиті та забезпечити стабільність постачання.

Крім того, спікерка розглянула питання підтримки мобільності та відповідальності компанії в умовах кризи, зокрема, гуманітарну допомогу, підтримку співробітників у зонах підвищеної небезпеки та екологічні ініціативи. Вона наголосила на важливості адаптації робочих процесів та використання нових технологій для оптимізації роботи, що дозволяє Ашан Україні залишатися конкурентоспроможним навіть у складних умовах.

Олег Рудківський, засновник проєкту sovtes.ua, член комітету транспорту та логістики СУП, виступив із доповіддю «Синергія логістичних процесів — як знайти час для важливого».

Спікер підкреслив, що час є найціннішим ресурсом, і важливо оптимізувати його використання. Зменшення витрат часу на рутинні завдання, такі як дзвінки, може суттєво підвищити ефективність роботи. Зокрема, у 2011 році дзвінки займали 65% часу, а в 2012 році їх частка зменшилася до 8%, що свідчить про успішність впровадження нових підходів.

Ключовим аспектом презентації є автоматизація, яка розглядається як основний інструмент для оптимізації часу. Олег акцентував увагу на створенні екосистеми, що об'єднує замовників, перевізників, склади та клієнтів у єдиному просторі. Це дозволяє досягти прозорості у взаємовідносинах, контролювати процеси та покращувати сервіс. Переваги автоматизації включають зменшення помилок, оптимізацію ресурсів та гнучкість у управлінні логістичними процесами.

На завершення, Олег Рудківський закликав до оптимізації та кооперації в галузі, підкреслюючи, що хоча спочатку це може здаватися лякаючим, з часом стає цікаво і вигідно. Спікер наголосив на важливості стратегічних партнерств та інновацій у сфері транспорту та логістики, що дозволяє зменшити витрати та підвищити конкурентоспроможність.

Презентація Олени Цимбалисти, директорки з логістики «Аврора Мультимаркет», була присвячена «Забезпеченню ефективної логістики при масштабуванні мережі».

Спікерка акцентувала увагу на ключових факторах, які впливають на успішність логістичних процесів, таких як планування, швидкість доставки, якість обслуговування, управління запасами та витрати. Вона підкреслила, що гнучкість і адаптивність процесів є критично важливими для забезпечення стабільності та швидкості обслуговування клієнтів.

Олена також розглянула нові рішення, які були впроваджені для покращення логістичних процесів, зокрема динамічне планування маршрутів, використання пластикової тари та палетної доставки. Вона зазначила, що відкриття нових Імпорт ХАБів у Борисполі та Львові дозволило забезпечити постійну наявність товарів, швидкість поповнення регіональних центрів та збільшення запасів, що, в свою чергу, сприяє обслуговуванню більшої кількості магазинів.

Наприкінці доповіді, спікерка окреслила цілі компанії на 2025 рік, серед яких експансія мережі, запуск нових регіональних центрів, автоматизація існуючих процесів та впровадження екологічних рішень. Олена Цимбалиста підкреслила, що успіх компанії залежить від контролю якості, розвитку персоналу та стандартизації процесів, що дозволить «Аврорі» залишатися конкурентоспроможною на ринку.

Ярема Филипчук, директор з інформаційних технологій ТОВ «Бей-Транс», виступив із доповіддю «Цифрова трансформація логістичних компаній».

Спікер розповів, як технології можуть переосмислити методи, процеси та підходи в логістиці, зокрема, як це впливає на визначення вартості перевезення. Він підкреслив важливість автоматизації збору даних, використання калькуляторів собівартості та прогнозування на базі машинного навчання для підвищення ефективності логістичних процесів.

Ярема акцентував увагу на меті цифрової трансформації, яка полягає в створенні цінності для замовників, зменшенні залежності від людей, підвищенні прозорості, гнучкості та адаптивності, а також економії ресурсів. Він зазначив, що нові можливості, які відкриваються завдяки цифровізації, можуть суттєво змінити підходи до управління логістичними процесами.

На завершення, Ярема Филипчук поділився досвідом і висловив думку про важливість залучення людей у процес цифрової трансформації, деталізації бізнес-процесів та необхідності чітких інструкцій. Це підкреслює, що успішна трансформація вимагає не лише технологічних змін, але й культурних та організаційних зусиль.

Наталя Удоденко, менеджерка процесів логістики в компанії AB InBev Efes Ukraine, презентувала доповідь «Оптимізація ланцюгів постачання за допомогою інтегрованого планування S&OP».

Спікерка підкреслила важливість цього структурованого процесу, який дозволяє узгоджувати продажі, виробництво, закупівлі та інші операційні аспекти компанії. Основна мета S&OP полягає в забезпеченні балансу між попитом і можливостями виробництва, що сприяє оптимізації використання ресурсів, зменшенню витрат і підвищенню ефективності роботи компанії в довгостроковій перспективі.

Наталя детально розглянула шість ключових етапів S&OP, починаючи зі збору даних і прогнозів продажу, аналізу історичних даних для планування попиту, до спільного узгодження плану та моніторингу його виконання. Вона акцентувала увагу на важливості крос-функціональної взаємодії між різними відділами, такими як продажі, виробництво, логістика та фінанси, для досягнення успішного результату в плануванні.

Крім того, Наталя Удоденко зазначила, що S&OP допомагає компанії AB InBev Efes Ukraine ефективно справлятися з сезонними коливаннями попиту, що є критично важливим для виробництва пива. Завдяки інтегрованому підходу, компанія може планувати виробництво та розподіл продукції, враховуючи піки продажів, що підвищує задоволеність клієнтів і оптимізує використання ресурсів.

Віталій Шпонько, керівник відділу автоматизації складської логістики KAPELOU, виступив із темою «Міф чи реальна економія? Як впровадження технології «товар до людини» підвищує ефективність процесів».

Спікер підкреслив, що в умовах зростаючого дефіциту кадрів, фізично важкої роботи та збільшення обсягів замовлень, ця технологія стає не лише актуальною, а й необхідною для оптимізації процесів. Він акцентував увагу на важливості адаптації до нових умов, що виникають у галузі, і надає приклади успішного впровадження таких рішень.

Віталій також розглянув, як технології автоматизації, такі як AGV (автономні візки), AS/RS (системи автоматизованого зберігання та вибірки) та інші інноваційні рішення, можуть суттєво підвищити продуктивність складських процесів. Він представив кейс компанії BM Parts, яка вже реалізувала ці технології, і поділився результатами, які свідчать про значну оптимізацію процесів. Це дозволяє не лише зменшити витрати, але й покращити обслуговування клієнтів.

Завершуючи виступ, Віталій Шпонько закликав учасників до активного обговорення та обміну досвідом, підкреслюючи, що впровадження нових технологій — це шлях до успіху в умовах сучасного ринку.

Ігор Полікарпов, директор департаменту логістики МПП Фірма «Ерідон», розповів, «Як змінюються вимоги клієнтів в логістиці та як їх можна задовольнити».

Спікер підкреслив, що сучасні споживачі очікують швидкої доставки товарів, часто в той же день, а також прозорості у процесах доставки. Це вимагає від логістичних компаній впровадження нових технологій, таких як автоматизація процесів, використання штучного інтелекту та мобільних додатків для зручності клієнтів.

Ігор також акцентував увагу на важливості індивідуалізації послуг, що передбачає адаптацію логістичних рішень під специфічні потреби кожного клієнта. Це включає в себе персоналізовані пропозиції та можливість вибору часу доставки. Також зазначається, що навчання персоналу та стратегічні партнерства є критично важливими для підвищення ефективності та зниження витрат у логістичних процесах.

На завершення, Ігор Полікарпов обговорив виклики, з якими стикаються логістичні компанії, такі як витрати на інтеграцію нових технологій, зміни в законодавстві та зовнішні фактори, що впливають на ринок. Він підкреслив, що для успішної адаптації до нових реалій необхідно знайти баланс між інвестиціями в нові технології та оптимізацією існуючих процесів, що забезпечить сталий розвиток компаній у майбутньому.

В’ячеслав Кужель, керівник безпеки руху ТОВ «Сільпо-Фуд», презентував доповідь «Безпека вантажного транспорту в логістиці: від простих рішень до впровадження систем штучного інтелекту».

Спікер акцентував увагу на статистиці ДТП в Україні, де перевищення швидкості та порушення правил маневрування є основними причинами аварій. Це підкреслює необхідність впровадження нових технологій для зменшення ризиків на дорогах.

В’ячеслав обговорив традиційні рішення, які використовуються для підвищення безпеки, такі як інструктажі з безпеки руху, регулярні технічні огляди та медичні огляди водіїв. Однак він наголосив на обмеженнях цих підходів і необхідності переходу до технологічних інновацій, таких як системи допомоги водіям (ADAS) та моніторингу водія (DMS), які можуть значно підвищити рівень безпеки на дорогах. Ці системи використовують сенсори та камери для моніторингу навколишнього середовища та стану водія, що дозволяє своєчасно реагувати на потенційні загрози.

Спікер навів результати впровадження нових технологій у компанії «Сільпо-Фуд», зокрема створення майданчика для маневрування, що дозволяє водіям відпрацьовувати навички в контрольованому середовищі. Це призвело до зменшення випадків дрібних аварій та зниження загального рівня страхових випадків, що, в свою чергу, позитивно вплинуло на економічні показники компанії. На завершення, В’ячеслав Кужель підкреслив, що безпека на дорогах є спільною відповідальністю, і впровадження інноваційних рішень є ключем до зменшення ризиків у вантажному транспорті.

Завершив сесію презентацій Микола Вишняков, директор з розвитку мережі постачання ТОВ «РОЗЕТКА.УА». Він розповів про «Проблеми в складській логістиці через війну та їх вирішення».

Спікер навів статистичні дані про кількість товарів, які компанія пропонує, а також інформацію про наявність магазинів ROZETKA в Україні, що свідчить про активність компанії навіть у складних умовах. Важливим аспектом є також безпека співробітників, оскільки жоден з них не постраждав під час ракетних атак на склад та офіс.

Микола розглянув також вплив наявності бомбосховищ на психологічний стан співробітників і кандидатів. Згідно з опитуванням, проведеним серед понад 800 осіб, більшість респондентів вважає, що готовність та справність укриттів суттєво впливають на їхню продуктивність і відчуття безпеки на робочому місці. Це підкреслює важливість забезпечення безпеки працівників у нинішніх умовах, що є пріоритетом для компанії.

Крім того, Микола Вишняков зазначив, що укриття завжди відкриті для співробітників, водіїв та постачальників, що демонструє відповідальний підхід компанії до забезпечення безпеки. Проєктування нових укриттів заплановано на лютий 2025 року, що свідчить про активні дії компанії в напрямку покращення умов праці та безпеки.

Також проходила виставка рішень, послуг, обладнання та техніки для логістики на якій було представлено понад 80 стендів
Загалом виставку відвідало понад 1400 учасників протягом 2-х днів.

Цей захід традиційно об'єднав представників галузі для вирішення всіх етапів ланцюга постачання, підвищення ефективності складської обробки товарів, транспортного та інформаційного забезпечення компаній, роботи з персоналом у логістиці, а також передачі логістичних бізнес-процесів на аутсорсинг.

B2B Медіа-група TradeMasterGroup вітає учасників конференції з набутими знаннями і новими знайомствами.

Ми завжди раді бачити вас на наших наступних конференціях!

Дякуємо ЗМІ за підтримку: 44.ua, Marketer, Depo, Dsnews.ua, Interfax, Postfactum, Open4business, Fixygen, Agrostory, Delo.uaIgate,

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від спаму

Повідомлення*