21 декабря 2021

Обвал турецької ліри загрожує світовим дефіцитом фундука

Обвал турецької ліри загрожує світовим дефіцитом фундука
1466

Турецький процвітаючий бізнес із вирощування фундука постраждав через рекордне падіння ліри і, як наслідок, зростання витрат. Фермери змушені скорочувати виробництво лісових горіхів, третину яких закуповує італійський харчовий гігант Ferrero, який випускає шоколадну пасту Nutella. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на WSJ.

«Світу загрожує дефіцит фундука, - зазначив Турган Зюльфікар, консультант із Нью-Йорка для турецьких компаній, що виходять на ринок США. — Якщо ви фанат Nutella, то краще зробити запаси під час найближчого візиту до продуктового магазину».

Туреччина надає 70% світового товарного фундука, у галузі зайнято 4 млн осіб. Зниження поставок, що виглядає неминучим, не може не спровокувати зростання цін для споживачів.

Скорочення виробництва пов'язане з обвалом національної валюти, що призвело до подорожчання всіх добрив, насіння, пестицидів, що імпортуються, випереджаючими темпами. Світові ціни теж зростають: за даними асоціації виробників, ціна на добрива цього року підскочила втричі — до $650 за тонну проти $215 у 2020 році. Для галузі це означає недонесення добрив і відповідно знижений урожай.

До зовнішніх додаються внутрішні чинники — енергія, що подорожчала, і перевезення. Крім того, уряд готується підвищити розмір мінімальної зарплати з метою боротьби з інфляцією (зараз 21%), що призведе ще й до зростання витрат на робочу силу. Вихід фермерів з горіхових ферм, що годували їх десятиліттями, вже почався.

Читайте також: Світовий дефіцит кави може тривати до 2023 року

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также