14 апреля 2022

Світові ціни на продукти злетіли до історичного максимуму

Світові ціни на продукти злетіли до історичного максимуму
1153

Світові ціни на продовольчі товари в березні різко зросли та досягли максимального історичного рівня, свідчить продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на agronews.ua.

Військова агресія рф проти України призвела до потрясіння на ринках основних зернових культур та олії та викликала стрибок цін, пояснюють у ФАО.

У березні 2022 року середнє значення індексу продовольчих цін ФАО становило 159,3 пункту. Це на 12,6 % вище за значення лютого, коли воно досягло найвищого рівня з моменту створення даного індексу в 1990 році.

Цей індекс дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін найбільш ходових продовольчих товарів. Поточний рівень індексу виявився на 33,6 % вищим, ніж у березні минулого року.

Значення індексу цін на зернові в березні поточного року виявилося на 17,1 % вищим, ніж у лютому, що обумовлено значним зростанням цін на пшеницю і всі фуражні зернові, головним чином внаслідок військового вторгнення росії в Україну.

На які продукти ціни зросли найбільше:

- на рослинні олії на 23,2 % внаслідок росту котирувань соняшникової олії, провідним світовим експортером якої є Україна;

- на цукор збільшилися на 6 % порівняно з лютим, нівелювавши попереднє зниження, і виявилося на 20 % вищим, ніж у березні 2021 року;

- м’ясо в березні подорожчало на 4,8 % і досягло історичного максимуму, чому сприяло різке зростання цін на свинину, зумовлене дефіцитом забійних свиней у Західній Європі;

- на молочну продукцію зросли на 2,6 %, опинившись на 23,6 % вище, ніж у березні 2021 року.

Зважаючи на війну на території України, а також іншу наявну інформацію, ФАО прогнозує, що обсяг торгівлі зерновими у світі поточного сільськогосподарського року становитиме 469 млн тонн, що дещо нижче за рівень сезону 2020−2021 років.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги