20 листопада 2023

Засновник Alibaba продасть акції компанії вартістю 870 млн. доларів

Засновник Alibaba продасть акції компанії вартістю 870 млн. доларів
1014

Китайський мільярдер, засновник компанії Alibaba Джек Ма (китайське ім'я - Ма Юнь) продасть 10 млн. її акцій за 870 млн. доларів. За даними гонконгської газети The Standard, операція відбудеться наступного тижня, повідомляє TradeMaster.UA.

Як зазначає видання, про ці плани стало відомо на тлі рішення компанії відмовитися від виділення в окремий бізнес двох підрозділів Alibaba з хмарних сервісів та мережі продуктових магазинів Freshippo. Спочатку компанія планувала провести публічне розміщення акцій (IPO) Freshippo на Гонконзькій фондовій біржі.

У вересні агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела повідомило, що Alibaba відмовилася від цих планів через погану кон'юнктуру на ринку: виручка від IPO, за її оцінками, складе лише 4 млрд доларів, що значно нижче за початкові прогнози в розмірі $6-10 млрд .

У березні стало відомо, що Alibaba проведе найбільшу корпоративну реструктуризацію свого бізнесу за весь час існування компанії, заснованої Джеком Ма більше 20 років тому в китайському місті Ханчжоу (східна провінція Чжецзян).

У ході реорганізації передбачалося створити шість незалежних підрозділів: серед них компанія з хмарних технологій Cloud Intelligence Group, структура електронної комерції Taobao-Tmall, оператор інтелектуальних логістичних операцій Cainiao, група з обслуговування місцевих сервісів, відділ глобальних бізнес-операцій Global Digital Business Group а також відділ цифрових медіа та індустрії розваг.

Джек Ма відмовився від посади генерального директора Alibaba у 2013 році та пішов з посади голови правління у 2019 році. Після цього він мандрував різними країнами.

У жовтні 2020 року Джек Ма критично відгукнувся про фінансову систему, що діє в Китаї, і закликав до її реформування. Після цього бізнесмен надовго зник з публічного поля, а влада Китаю заморозила заплановане на листопад 2020 року рекордне за своїми масштабами розміщення акцій фінансово-технологічної компанії Ant Group, що входить до Alibaba, на біржах Шанхаю і Гонконгу. Через рік, 10 квітня 2021 року, уряд КНР оголосив про стягнення найбільшого в корпоративній історії країни штрафу з компанії Alibaba у розмірі 2,78 млрд. доларів за порушення антимонопольного законодавства.

Читайте також: Alibaba планує інвестувати до Туреччини 2 млрд доларів

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також