25 апреля 2019

Орендні ставки на офісному ринку Києва повертаються до докризового рівня

Орендні ставки на офісному ринку Києва повертаються до докризового рівня

1564

Зростання показника в 1-му кварталі 2019 року спостерігалося на всіх субринках і у всіх класах 

На офісному ринку Києва триває зростання ставок оренди. За даними компанії JLL, за перші три місяці 2019 року максимальна ставка оренди, характерна для класу А в ЦДР, збільшилася на 6%, – до 32 дол. за кв. м на місяць (без урахування ПДВ і операційних витрат). Тим самим показник впритул наблизився до значення п'ятирічної давнини. У класі В орендні ставки також збільшилися: їх верхня межа, характерна для Подолу, зросла до 25 дол. за кв. м на місяць.

 Динаміка верхньої межі орендних ставок на офісному ринку Києва за класами

Джерело: JLL

 Збільшення ставок оренди спостерігається на всіх субринках і у всіх класах, що обумовлено порівняно малою часткою вільних площ - вона ніде не перевищує 10%.

 Частка вільних площ на субринках Києва за підсумками 1-го кварталу 2019 року

Джерело: JLL

 Середня по ринку частка вільних площ за підсумками 1-го кварталу склала 7,2%, зменшившись на 0,4 п.п. за квартал і на 3,4 п.п. за рік. «Ми очікуємо подальшого зниження вакантності, хоча і не такого значного. З одного боку, низький обсяг введення, який спостерігався на ринку від 2015 року, і стійкий попит сприяють поглинанню площ в існуючих будинках, з іншого - зростаючі орендні ставки стримують активність орендарів», – коментує Олександра Глобіна, керівник відділу офісних площ компанії JLL (Україна).

 Обсяг угод на офісному ринку Києва в 1-му кварталі склав 22,5 тис. кв. м, що нижче довгострокових квартальних значень. «Перші три місяці року завжди характеризуються порівняно невеликим обсягом поглинання, а в поточному році ситуація ускладнюється через малий вибір вільних площ. При цьому основним джерелом попиту на офіси залишаються IT-компанії, на які припадає близько половини всіх угод оренди», – додає Олександра Глобіна.

  Зменшення вакантності і зростання ставок оренди призвели до поступового зростання девелоперської активності. Хоча у 1-му кварталі нові об'єкти на ринку не з'явилися, аналітики JLL підвищили прогноз відкриття офісних центрів у Києві на 2019 рік. Обсяг анонсованої пропозиції на поточний рік становить 76,7 тис. кв. м, що є найбільшим значенням за останні п'ять років. Найбільшим із заявлених на 2019 рік проектів є БЦ Avenue53 (18,3 тис. кв. м).

  Динаміка введення на офісному ринку Києва

Джерело JLL

 Читайте также:  Компания JLL разработала новый индикатор рынка недвижимости – индекс неравномерности вакантности. 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua

Раздел: Статьи >

Теги: Недвижимость, Киев

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Лучшие компании

Личности

Блоги